Co zwiedzać podczas wakacji w Skandynawii?

Do wakacji pozostało jeszcze kilka miesięcy, niemniej jednak warto już dziś zastanowić się nad miejscem spędzenia wolnego czasu. Jeśli nie wiecie, który zakątek Europy zapewni turystom moc atrakcji, przekonajcie się ile do zaoferowania ma Skandynawia. Norwegia, Dania oraz Szwecja to doskonałe miejsce na wakacyjną podróż dla tych, którzy nie przepadają za tłumami turystów, a od upałów wolą odpoczynek w umiarkowanym klimacie.

Zatrzymując się w Norwegi punktem obowiązkowym jest rejs po fiordach. Zachodnie wybrzeże kraju usłane jest wynurzającymi się z głębi monumentalne góry, zaś piętrzące się w małych zatoczkach miasteczka chętnie goszczą obcokrajowców. Po przekroczeniu bramy do królestwa fiordów – Bergen, nie sposób nie zakochać się w Norwegii.

Kolejnym miejscem do zwiedzenia jest stolica Danii, Kopenhaga. Na wyciągnięcie ręki znajduje się Zamek Rosenborg, pomnik Małej Syrenki, restauracje w ogrodach Tivoli czy Pałac Amalienborg Królowej Małgorzaty. Kilka kroków dalej znajduje się malowniczy deptak Stroget, gdzie znajdują się butiki światowej klasy projektantów.

Skandynawską przygodę warto zakończyć wypadem do Szwecji. Sztokholm skradnie serce zarówno poszukiwaczom wielkomiejskiego zgiełku, jak i amatorom intrygujących historii. To w tym mieście odbywa się coroczny bal noblowski w bogato zdobionej sali ratuszowej. Wielbicielom zabytków polecamy zobaczenie galeonu Waza, który po 333 latach od zatonięcia został wydobyty i udostępniony turystom.

Niezapomnianych wrażeń dostarczy wycieczka po lodowcu. Wraz z lokalnym przewodnikiem można udać się w magiczną podróż po parkach narodowych, tropiąc ślady reniferów i jeleni. Czegóż można chcieć więcej?