Sztokholm >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Zapraszamy do Sztokholmu, malowniczej stolicy Szwecji, która słynie z wyjątkowego położenia w otoczeniu tysięcy wysp i wysepek, tworzących jedyny w swoim rodzaju archipelag, a także z historii galeonu Waza, statku królewskiego, który zatonął i po 333 latach został wydobyty i udostępniony do zwiedzania. W mieście Nobla warto również odwiedzić Ratusz, gdzie odbywa się coroczny bal i bankiet noblowski.

Zapewniamy: przelot lub rejs promem do Sztokholmu, zakwaterowanie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem mówiącym w j. polskim. Podczas pobytu w Sztokholmie zachęcamy do odwiedzenia innych stolic i skorzystania z niezapomnianego rejsu promem Tallink/Silja na trasie Sztokholm-Helsinki lub Sztokholm-Tallinn (szczegółowy cennik i rozkład rejsów w zakładce Relaks na pokładzie statku). Zapraszamy do kontaktu z nami, biuro@pmscan.pl , Tel 22 207 29 13.

Nasza oferta

fot. Ola Ericson

fot. Ola Ericson

Zapraszamy do Sztokholmu, malowniczej stolicy Szwecji, która słynie z wyjątkowego położenia w otoczeniu tysięcy wysp i wysepek, tworzących jedyny w swoim rodzaju archipelag, a także z historii galeonu Waza, statku królewskiego, który zatonął i po 333 latach został wydobyty i udostępniony do zwiedzania. W mieście Nobla warto również odwiedzić Ratusz, gdzie odbywa się coroczny bal i bankiet noblowski.

Atrakcje turystyczne Sztokholmu i okolic

The Nobel Prize_Photo_Jeppe Wikstrom_Low-res

Ratusz
Miejsce, gdzie 10-go grudnia każdego roku odbywa się uroczysty bankiet i bal noblowski. Są tam dwie sale, złota, wyłożona 19 milionami pozłacanych płytek oraz błękitna, w której odbywają się uroczystości związane z przyznaniem nagrody Nobla.

143352_Low-res

Gamla Stan
Polecamy spacer uroczymi, wąskimi, brukowanymi ulicami Starego Miasta Gamla Stan, wzdłuż których, od kilku wieków, stoją kamienice szwedzkich kupców; oprócz budowli historycznych znajdują się tam sklepy z antykami, warsztaty rzemieślnicze, lokale i kawiarnie

The_Vasa_ship_photo_Yanan_Li_Low-res

Muzeum Waza
Znajduje się w nim statek królewskiej marynarki wojennej, który zatonął podczas pierwszego rejsu w 1628 roku i po 333 latach został wydobyty i udostępniony do zwiedzania. Statek jest w 95% oryginałem. Zapraszamy na projekcję filmu w polskiej wersji językowej o operacji wydobycia i znaleziskach we wraku.

Skansen
Słynne sztokholmskie muzeum na wolnym powietrzu; w Skansenie zobaczyć można miasteczko z XIXw, a w nim starą hutę szkła, ówczesne sklepiki, piekarnię, introligatornię. Zapoznać tam się także można ze skandynawską fauną i florą. Na terenie muzeum nie brak przytulnych kawiarenek i restauracji.

AppleMark

Rejs statkiem na wyspę Djurgarden
Muzeum Waza, a także Skansen są położone na wyspie Djurgarden. W ramach atrakcji proponujemy rejs ze Starego Miasta na wyspę tramwajem wodnym – będzie to doskonała okazja do podziwiania Sztokholmu od strony wody.

Rejsy po archipelagu
W Sztokholmie polecamy skorzystać z rejsu na archipelag. Warto wybrać się na wyspę Sandhamn lub popłynąć w rejs „Tysiąca Wysp”. Statki wypływają codziennie z terminalu Nybrokajen, znajdującego się w centrum miasta.
Sandhamn – Rejs Tysiąca Wysp, podczas rejsu lunch na pokładzie, rejs trwa 11h, postoje na różnych wysepkach, możliwość kąpieli.

fot. Stromma Kanalbolaget

fot. Stromma Kanalbolaget

Drottningholm
Rezydencja królewska w Drottningholm jest położona około 30min jazdy samochodem z centrum miasta. Można się tam również dostać statkiem parowym. Rejs rozpoczyna się przy przystani, obok Ratusza i trwa 45min w jedną stronę

fot. Staffan Eliasson

fot. Staffan Eliasson

Proponowane hotele

Clarion Hotel Stockholm****

Lokalizacja: jeden z największych hoteli w Sztokholmie, usytuowany 3 km od dworca kolejowego. Do najbliższej stacji metra jest tylko 100 m. Pokoje: 532 pokoje, wraz z pokojami biznesowymi i apartamentami. Wszystkie pokoje z wanną lub prysznicem i WC, mini-barem, TV, telefonem i klimatyzacją.
Udogodnienia: hol, centrum biznesowe, bary, restauracja, kryty basen, sauna.
Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu. Hotel ten postrzegany jest jako symbol sztuki hotelowej w Sztokholmie, jest także nowoczesnym obiektem posiadającym zarówno komfortowe pokoje, jak i wiele udogodnień dla gości.

Rica Hotel Stockholm***+

Lokalizacja: w centrum Sztokholmu, imponujący hotel położony niedaleko centrum handlowego, zbudowany w typowym skandynawskim stylu. Pokoje: 292 pokoje i apartamenty, wszystkie wyposażone w prysznic WC, mini-bar, TV, telefon.
Udogodnienia: restauracja, WLAN.
Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu. Wokół hotelu znajduje się wiele przystanków środków transportu miejskiego, centrów handlowych, teatrów i innych atrakcji turystycznych.

Hotel Globe***

Lokalizacja: 5 km od dworca kolejowego, w pobliżu słynnej hali „Globe”, posiada dobre połączenia z centrum Sztokholmu. Pokoje: 287 nowoczesnych pokoi z prysznicem i WC, TV, telefonem, mini-barem.
Udogodnienia: bar, restauracja, winda, sauna, sala fitness, WLAN.
Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu. Hotel ten to dobra alternatywa dla tych, którzy nie chcą zatrzymywać się zbyt blisko centrum miasta.

Rica Talk Hotel***

Lokalizacja: usytuowany w Älvsjö, bezpośrednio przy sztokholmskich targach, otwarty w maju 2006 – jeden z najlepszych hoteli w Sztokholmie. Pokoje: 248 pokoi z prysznicem i WC, TV, telefonem.
Udogodnienia: bar, restauracja, winda, sala fitness, sauna, WLAN.
Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu. Jest to przyjemny hotel z przepięknym widokiem z większości pokoi. W trakcie targów trudno o znalezienie wolnego pokoju.

Quality Hotel Prince Philip***

Lokalizacja: około 13 km od centrum Sztokholmu, w pobliżu Kungens Kurva. Posiada dobre połączenie z centrum miasta. Blisko hotelu jest stacja metra, dojazd ok. 25min. Pokoje: 201 pokoi i apartamentów, wszystkie z prysznicem i WC, telefonem, TV.
Udogodnienia: lobby bar, restauracja, winda, sauna. WLAN.
Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu. Pomimo, iż znajduje się poza centrum Sztokholmu, oferuje dobre połączenie z jego centrum.

Hotel Alvik***

Lokalizacja: 150m od jeziora, około 5 km od centrum Sztokholmu, w spokojnej dzielnicy Alvik. Posiada dobre połączenie z centrum miasta. Blisko hotelu jest stacja metra, dojazd ok. 10min. Pokoje: 325 pokoi, wszystkie z prysznicem i WC, telefonem, TV. Udogodnienia: lobby bar, restauracja, winda, sauna. Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu.

Scandic Hotel Ariadne***
Lokalizacja: około 4 km od centrum Sztokholmu. Posiada dobre połączenie z centrum miasta. Blisko hotelu jest stacja metra, dojazd ok. 10min. Pokoje: 283 pokoi, wszystkie z prysznicem i WC, telefonem, TV.
Udogodnienia: lobby bar, restauracja, winda, sauna, sala do ćwiczeń
Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu.

Scandic Sjofartshotellet***

Lokalizacja: jedna z najlepszych w Sztokholmie, blisko wody, Starego Miasta, Zamku Królewskiego, a także odprawy promowej na wyspę Djurgarden. Około 2 km od centrum miasta. Blisko hotelu jest stacja metra, dojazd ok. 5min. Pokoje: 212 pokoi, wszystkie z prysznicem i WC, telefonem, TV.
Udogodnienia: lobby bar, restauracja, sauna, sala do ćwiczeń. Latem posiłki są serwowane na tarasie z widokiem na wodę
Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu.

Wybierz wycieczkę dla siebie

Skontaktuj się z nami.