Kopenhaga >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Kopenhaga to jedno z najciekawszych miast na świecie. Stolica Danii to idealne miejsce do spędzenia zarówno wakacji, jak i krótkiego weekendu. Mnogość dostępnych w mieście atrakcji sprawia, że nie jest istotna pora roku w której się tam wybierzemy, gust czy wiek odwiedzających – kazdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Nasza oferta

Kopenhaga to fascynujące miasto, które doskonale nadaje się na wakacje. W stolicy Danii można spędzić również z powodzeniem krótki weekend. Bez względu na porę roku, wiek i gust każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wszystkie atrakcje znajdują się w zasięgu ręki – niezwykłe rozrywki i restauracje w ogrodach Tivoli, zbiory klejnotów koronnych w Zamku Rosenborg, Pałac Amalienborg Królowej Małgorzaty, pomnik Małej Syrenki. Deptak „Strøget” to natomiast serce Kopenhagi.

Wszystko znajduje się tu w małej odległości – nie tylko wspaniałe rozrywki, ale też zbiory klejnotów koronnych w Zamku Rosenborg, restauracje w ogrodach Tivoli, pomnik Małej Syrenki, Pałac Amalienborg Królowej Małgorzaty. Sercem Kopenhagi jest długi deptak o nazwie „Stroget”, a wzdłuż niego znajdują się eleganckie butiki. Kierując się jedną z dróg dotrzemy do malowniczego bulwaru Nyhavn, Teatru Królewskiego oraz licznych galerii sztuki, wybierając drugi kierunek znajdziemy się pod Placem Ratuszowym i Tivoli.

Zapewniamy: przelot lub prom do Kopenhagi, zakwaterowanie, rezerwację wycieczek przedstawionych poniżej. Istnieje możliwość zwiedzania miasta z przewodnikiem mówiącym w j.polskim. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: biuro@pmscan.pl , Tel 022 331 06 52.

fot. Cees van Roeden

fot. Cees van Roeden

KOPENHAGA GRAND TOUR

Wycieczka, która pozwala zobaczyć najważniejsze atrakcje Kopenhagi. Podczas podróży autokarem odwiedzimy Ogrody Tivoli, Pałac Christiansborg, obecnie siedziba parlamentu, a także budynek giełdy i Teatr Narodowy. W prorgramie także fontanna Gefiony, pomnik Małej Syrenki, portowa dzielnica Nyhavn, Pałac Królewski Amalienborg, gdzie będziemy uczestniczyć w uroczystej zmianie warty. Na koniec przejazd obok Pałacu Rosenborg, gdzie przechowywane są klejnoty królewskie. Termin: codziennie przez cały rok, godz. 11:00, plac ratuszowy, przed hotelem Palace, 2,5h Cena: DKK. 200/dorosły / DKK 100/dziecko do 11l.

ZAMEK HAMLETA

Idąc szlakiem na Północ, wzdłuż szwedzkiego wybrzeża i malowniczej, duńskiej riwiery dotrzemy do zamku Kronborg w Elsinore. To właśnie w tym zamku William Shakespeare postanowił umiejscowić akcję swojej słynnej sztuki „Hamlet”. W programie również przystanek przy Zamku Frederiksborg, zbudowanym w stylu renesansu przez króla Christiana IV. Obecnie mieści się tu Muzeum Narodowe, a w nim srebra, porcelana, obrazy i meble, wszystko o dużej wartości historycznej. Spacer po ogrodach, a następnie wizyta w wiosce Hillerod. Termin: codziennie, gdz. 10:15, plac ratuszowy, przed hotelem Palace, czas trwania 6,5h Cena: DKK 340-395/dorosły / DKK 160-195/dziecko 11l.

fot. Klaus Bentzen

fot. Klaus Bentzen

ZAMEK FREDERIKSBORG

Zamek znajduje się w wiosce Hillerod i jest usytuowany na trzech wyspkach Jeziora Zamkowego. Szczególną uwagę przyciągają piękne ogrody w stylu romantycznym, angielskim i francuskiego baroku. Obecnie mieści się tu Muzeum Narodowe, a w nim obrazy, porcelana, srebra i meble, wszystko o dużej wartości historycznej. Podczas wycieczki zobaczymy również Zamek Fredensborg i Zamek Hamleta Kronborg. Termin: codziennie, gdz. 10:15, plac ratuszowy, przed hotelem Palace, czas trwania 6,5h Cena: DKK 395/dorosły / DKK 195/dziecko 11l.

DUŃSKIE ZAMKI

Jest to kombinacja dwóch powyższych, oddzielnych wycieczek, umożliwiająca wiztyę zarówno w zamku Frederiskborg, jak i w lochach zamku Kronborg. Trasa wiedzie malowniczo wzdłuż morza i sielskich terenów Północnej Zelandii. Termin: codziennie, gdz. 10:15, plac ratuszowy, przed hotelem Palace, czas trwania 6,5h Cena: DKK 465/dorosły / DKK 210/dziecko 11l.

fot. Rasmus Flindt Pedersen

fot. Rasmus Flindt Pedersen

KOPENHAGA CITY TOUR

Typowa wycieczka autokarowa, podczas przejazdu miastem zobaczymy następujące atrakcje Kopenhagi: Glyptotekę z bogatymi zbiorami sztuki, Pałac Christiansborg, gdzie mieści się siedziba parlamentu, Muzeum Narodowe, posiadające interesujące eksponaty odzwierciedlające setki lat duńskiej historii, a także Teatr Narodowy i Pałac Amalienborg, zimową rezydencję rodziny królewskiej. Wycieczka będzie doskonałym wstępem do głębszego poznania miasta i jego zabytków na własną rękę. Termin: codziennie, 09:30, 14:00, plac ratuszowy, 1,5h Cena: DKK 165/dorosły, DKK 85/dziecko do 11l.

KOPENHAGA CITY I PORT TOUR

Podczas wycieczki będzie okazja do podziwiania Kopenhagi nie tylko z okna autokaru, ale również w trakcie rejsu wzdłuż kanałów miasta. Zobaczymy najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Danii: Galerię Narodową, Fontannę Gefiony, Glyptotekę, Pomnik Małej Syrenki. W pobliżu rynku rybnego będzie na nas czekać łódź, którą udamy się w 50minutowy rejs kanałami Christianshavn i Frederiksholm. Wycieczka zakończy się w sercu miasta, przy Gammel Strand, skąd jest tylko kilka minut spacerem do Stroget, głównej ulicy miasta, gdzie znajduje się wiele sklepów i kawiarni. Termin: codziennie, 09:30, 14:00, 2,5h w tym rejs 1h Cena: DKK 210/dorosły, / DKK 105/dziecko do 11l.

Mennesker, PlakatstandereKOPENHAGA GRAND TOUR / OGRODY TIVOLI

Wycieczka, która pozwala zobaczyć najważniejsze atrakcje Kopenhagi. Podczas podróży autokarem odwiedzimy Ogrody Tivoli, Pałac Christiansborg, obecnie siedziba parlamentu, a także budynek giełdy i Teatr Narodowy. W prorgramie także fontanna Gefiony, pomnik Małej Syrenki, portowa dzielnica Nyhavn, Pałac Królewski Amalienborg, gdzie będziemy uczestniczyć w uroczystej zmianie warty. Na koniec przejazd obok Pałacu Rosenborg, gdzie przechowywane są klejnoty królewskie. Wstęp do Ogrodów Tivoli z prywatnym przewodnikiem. Termin: codziennie, 11:00, 3h Cena: DKK 295/dorosły, / DKK 150/dziecko do 11l.

PROPONOWANE HOTELE:

Hotel Esplanaden***+

Lokalizacja:usytuowany w centrum Kopenhagi, blisko Pałacu Amalienborg, Nyhavn i Parku Rozrywki Tivoli.
Pokoje: wszystkie z prysznicem i WC, mini-barem, TV, telefonem.
Udogodnienia: bezpłatna gazeta codzienna, bezpłatny serwis kawowy, dostęp do internetu Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu.

Clarion Collection Hotel Neptun****

Lokalizacja: usytuowany w centrum Kopenhagi, 1,5 km od dworca kolejowego i Parku Rozrywki Tivoli.
Pokoje: 133 pokoje i apartamenty, wszystkie z prysznicem i WC, mini-barem, TV, telefonem.
Udogodnienia: restauracja, centrum biznesowe i WLAN. Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu. Jest to przytulny hotel sieci „Clarion Collection” pod marką „Choice Scandinavia”.

Scandic Hotel Sydhavn***+

Lokalizacja: położony pomiędzy lotniskiem, a centrum Kopenhagi, w pobliżu osiedli mieszkaniowych, w niedużej odległości od transportu publicznego i głównych dróg.
Pokoje: nowoczesne, wszystkie z prysznicem i WC, TV, telefonem, mini-barem, klimatyzacją.
Udogodnienia: bar, restauracja, winda, sauna, sala fitness, WLAN. Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu. Dobry hotel, jako alternatywa dla tych, którzy nie chcą zatrzymywać się w centrum miasta.

Hotel Hvidovre***

Lokalizacja: w odległości 8 km od centrum Kopenhagi, komfortowy, odnowiony hotel.
Pokoje: 207 pokoi z prysznicem i WC, TV, telefonem.
Udogodnienia: bar, restauracja , winda, sala fitness, sauna, kryty basen i WLAN. Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu. Jest to typowy hotel sieci Scandic oferujący gościom podstawowe usługi.

Wybierz wycieczkę dla siebie

Skontaktuj się z nami.