Jakie atrakcje oferuje nam Laponia?

Laponia to kraina wiecznego lodu i zimna. Kojarzy nam się przede wszystkim z reniferami i Świętym Mikołajem, jednak to miejsce, które może zaoferować nam wiele innych niesamowitych atrakcji i pięknych chwil.
Niezapomnianym przeżyciem bez wątpienia okazuje się noc w lodowym hotelu. W takich hotelach wszystko wykonane jest z lodu: łóżka, meble czy bar, co wywołuje wrażenie znalezienia się na salonach Królowej Śniegu.
Będąc w Laponii, koniecznie trzeba odwiedzić Rovaniemi, czyli stolicę św. Mikołaja. To idealne miejsce, by zakupić pamiątki dla najbliższych, udać się na przejażdżkę powozem z reniferami i podziwiać zapierającą dech w piersiach zorzę polarną.
Świetną atrakcją jest podróż statkiem Hutigruten. Przebieg trasy do Przylądka Północnego przez całe zachodnie wybrzeże idealnie odzwierciedla piękno i zarazem surowość Laponii – krainy czterech państw.
Warto wspomnieć również o tym, że Laponia jest miejscem idealnym dla ludzi uwielbiających sporty zimowe i ekstremalne. Okazałe stoki dla narciarzy i snowboardzistów są idealnym miejscem sportowej rekreacji. Dla osób lubiących nowe wyzwania polecane jest spróbowanie swoich sił w snowkitingu, czyli jeździe na snowboardzie lub nartach z latawcem. Świetną atrakcją jest przejażdżka w psim zaprzęgu lub gokartem śnieżnym, a także wspinaczka po lodowych skałach.
Laponia to miejsce stworzone dla miłośników śniegu i lodu lecz ciepłej atmosfery. Tutaj każda zima jest porą niepowtarzalną, wyjątkową i magiczną.