Co zobaczyć na Islandii?

Islandia to niesamowity kraj pełen pocztówkowych widoków i krajobrazów. To miejsce żywiołowych kontrastów, gdzie naprzemiennie wiodą prym zimne wody, lodowce oraz lawy, wulkany i gejzery. Oto przedstawiamy kilka miejsc, które warto zobaczyć podczas pobytu w kraju lodów i ognia.
Głównym punktem zwiedzania powinna stać stolica Islandii – Reykjavík. Miasto nasycone jest pięknymi zabytkowymi domami, a także obfituje w niezwykłe katedry i kościoły. Wartym zobaczenia jest ogród botaniczny Grasagarður Reykjavíkur oraz Wyspa Viðey, z zachowanym kościółem z 1774 roku.
Popularnymi destynacjami na Islandii są oczywiście źródła geotermalnem które zostały zagospodarowane do celów wypoczynkowych i lecznicznych. Do njpopularniejszych i najpiękniejszych można zaliczyć Hveragerði, Bláa Lónið, Deildartunga.
Park Narodowy Thingvellir jest bardzo często odwiedzany przez turystów. To miejsce gdzie spotykają się ze sobą dwie płyty tektoniczne: auroazjatycka i północnoamerykańska.
Gejzery to jedna z największych atrakcji na Islandii. Strokkur to jeden z najpopularniejszych gejzerów wybuchający gorącą wodą co 5 minut. Najpotężniejszym wodospadem na Islandii jest Gullfoss, znajdujący się w okolicy Haukadalur.
Jezioro Jökulsárlón jest utworzone przez topniejący lodowiec Vatnajökull. Fragmenty gór lodowych z jeziora wpływają do Oceanu Atlantyckiego.

Inne polecane miejsca: Rezerwat Porsmork, wodospad Godafoss, dolina Gufudallur, wyspa Heimaey.
Islandia to magiczna kraina, która urzeka każdego swoim pięknem nieskazitelnej przyrody, która zapiera dech w piersiach.