Helsinki >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Helsinki zostały założone w 1550 roku przez szwedzkiego króla Gustawa Wazę. Przez następne 200 lat pozostawały małą wioską z drewnianym kościółkiem w leżącym w samym centrum. Pierwsze murowane domy pojawiły się w mieście połowie XVIII w. Dziś najliczniej odwiedzanym przez turystów miejscem jest Twierdza Suomenlinna, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dobrze widać ją z wielkich promów Tallink Silja przypływających z Tallina i Sztokholmu. W mieście na uwagę zasługuje także Plac Senacki i Kościół w Skale.

Zapewniamy: rejsy okrężne promem Tallink/Silja, bezpośrednio ze Sztokholmu (2 noclegi na pokładzie, śniadanie, rozrywka), zwiedzanie miasta z przewodnikiem mówiącym w j.polskim. Zapraszamy do kontaktu z nami, biuro@pmscan.pl , Tel 22 207 29 13.

Nasza oferta

Talvista Helsinkiä joulukuu 2009-tammikuu 2010.Kuva:Kimmo Brandt

 

Helsinki, inaczej też „Córka Bałtyku”, to miasto, które w 1550 roku założył Gustaw Waza – ówczesny szwedzki król. Przez pierwsze 200 lat Helsinki były małą wioską, a jedynym jej wyróżniającym elementem był drewniany kościółek położony w centrum. Później, bo w połowie XVIII w., pojawiły się pierwsze murowane domy. Najczęściej odwiedzanym przez turystów punktem na mapie Helsinek jest Twierdza Suomenlinna, umieszczona na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Twierdza jest dobrze widoczna z wielkich promów Tallink Silja, które przypływają ze Sztokholmu i Tallina. W mieście na uwagę zasługuje także Plac Senacki i Kościół w Skale.

Zapewniamy:
  • zakwaterowanie w hotelu,
  • zwiedzanie miasta z przewodnikiem mówiącym w j. polskim,
  • rejsy okrężne promem Tallink/Silja, bezpośrednio z Helsinek do Sztokholmu (2 noclegi na pokładzie, śniadanie, rozrywka) lub 2h rejs do Tallina – okazja do zwiedzenia dwóch stolic podczas pobytu w Helsinkach.
    Zapraszamy do kontaktu z nami, Tel 022 207 29 13, biuro@pmscan.pl
Atrakcje turystyczne Helsinek i okolic

Helsinki

Kościół w Skale – zwany Temppelinaukio

Świątynia jest wykuta wewnątrz granitowej skały. Kopuła wykonana jest z miedzianej taśmy, a ściany z surowego kamienia. Obserwując z oddali kopułę wyłaniającą się ze ściany, można zauważyć, że przypomina porzucony latający spodek. Kościół posiada dobrą akustykę, z tego względu odbywają się koncert muzyki klasycznej.

Twierdza Suomenlinna

Zbudowana w latach 1748-72 przez Szwedów, celem obrony Finlandii od strony morza. Obecnie twierdza utraciła walory militarne i stanowi atrakcję turystyczna. W 1991 r. umieszczono ją na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tam m.in. kościół, który, jako jedyny na świecie, pełni dodatkowo funkcję latarni morskiej, a także muzea i kawiarnie. Dla Finów ulubionym miejscem na pikniki i imprezy na świeżym powietrzu są błonia, które otaczają kamienne fortyfikacje Suomenlinny. Z nabrzeża Helsinek na wyspę regularnie kursują promy, rejs trwa 20min.

_MG_3296-finland-helsinki-cathedral_669_6

Plac Senacki

Stanowi serce Helsinek. Dominuje nad nim potężna, śnieżnobiała katedra luterańska z monumentalnymi schodami. Katedrę zaprojektował słynny architekt C.L. Engel, znany również ze swoich projektów dla Tallina i St. Petersburga. Biblioteka, Uniwersytet i Pałac Rządu, zwany też Domem Senatu znajdują się po obu stronach placu Senackiego. Na środku został umieszczony pomnik cara Aleksandra II. Mimo wieloletniej zależności od Rosjan, Finowie dobrze wspominają tego władcę, ponieważ dzięki niemu język fiński stał się równouprawnionym z językiem rosyjskim.

Porvoo

Drugie miasto w Finlandii, ze względu na wiek, oddalone o około 50km na wschód od Helsinek. Porvoo porwie każdego turystę błogim klimatem, urokiem i niską drewnianą zabudową. Kościół na wzniesieniu, kamienne uliczki, sklepy z ręcznym rzemiosłem i mały targ z pamiątkami nadają temu miejscu wyjątkowy klimat. Największą uwagę przyciągają domki starego portu położone tuż nad rzeką, z których można wyjść się prosto do łodzi i odpłynąć… prawie jak w Wenecji.

Zwiedzanie dwóch stolic

Sztokholm lub Tallin są naprawdę blisko. Przebywając w Helsinkach warto wybrać się w krótki, 2-godzinny rejs do Tallina, lub skorzystać z bogatego programu rozrywki i wykwintnej kuchni smaków na pokładzie eleganckiego promu Tallink/Silja w rejsie do Sztokholmu.

PROPONOWANE HOTELE:

Hotel Grand Marina***+

Lokalizacja: hotel usytuowany blisko centrum i nabrzeża.
Pokoje: wszystkie pokoje z prysznicem i WC, telefonem, TV. Niektóre mają okno wychodzące na morze.
Udogodnienia: sala fitness, sauna, internet Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu.

Hotel Continental***

Lokalizacja: hotel usytuowany ok. 10min spacerem do centrum i wszelkich atrakcji Helsinek.
Pokoje: wszystkie pokoje z prysznicem i WC, telefonem, TV.
Udogodnienia: basen, sauna, dostęp do Internetu w każdym pokoju Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu.

Hotel Simonkenta****

Lokalizacja: hotel usytuowany w centrum Helsinek.
Pokoje: wszystkie pokoje z prysznicem i WC, telefonem, TV.
Udogodnienia: sauna, dostęp do Internetu w każdym pokoju Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu.

Wybierz wycieczkę dla siebie

Skontaktuj się z nami.