Islandia

Islandia – jest wyspą położoną na południe od koła podbiegunowego północnego, co sprawia, iż latem słońce świeci tu prawie przez 24 godziny, zaś zimą prawie przez cały dzień jest ciemno. Kraj jest często jest nazywany „Ziemią Lądu i Ognia”, gdyż znajdujące się tu wulkany i gejzery wmieszane są w krajobraz lodowców i krainy wiecznych śniegów.

Nieskazitelnie czysta przygoda, jakiej nie ma w całej Europie, kwitnące łąki, wartkie strumienie, pola lawy, piękne rzeki i jeziorka geotermalne, które tworzą niezapomniany krajobraz, zauroczą każdego. Jeżeli więc nie interesują Państwa hałaśliwe kurorty, czy też zgiełk dużych miast, Islandia będzie idealnym miejscem na wakacje i aktywny wypoczynek w ciszy i spokoju.

Zapewniamy: przelot do Reykjaviku, zakwaterowanie, rezerwację wycieczek.

Zapraszamy do kontaktu z nami, biuro@pmscan.pl , Tel 22 207 29 13.

Nasza oferta

ISLANDIA – TAM, GDZIE TRYSKAJĄ GEJZERY

Islandia to malownicza wyspa położona na południe od północnego koła podbiegunowego. Z powodu takiej lokalizacji, latem słońce świeci tutaj prawie przez 24 godziny, a w zimie panują całodniowe ciemności. „Ziemia Lądu i Ognia” – to inna nazwa Islandii, nadana z powodu występujących wulkanów i gejzerów wmieszanych w krajobraz krainy wiecznych śniegów i lodowców.

Nieskazitelna przyroda, prawdopodobnie jedyna taka w Europie, wartkie strumienie, piekne rzeki i jeziora geotermalne, kwitnące łąki, pola lawy, zachwyci każdego turystę. Islandia jest idealnym miejscem na spędzenie aktywnych wakacji w ciszy i spokoju. Jeżeli więc nie są Państwo zainteresowani hałaśliwymi kurortami, czy też zgiełkiem dużych miast, zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Zapewniamy: przelot do Reykjaviku, zakwaterowanie, rezerwację wycieczek.

Zapraszamy do kontaktu z nami, Tel 22 207 29 13, biuro@pmscan.pl.

strokkur-507
Gullfoss – Geysir (8 godz.) EUR 65/os

W programie słynny wodospad Gullfoss, gejzer Geysir oraz park narodowy Pingvellir, będący dawną siedzibą parlamentu islandzkiego, założonego w 930r; położenie tego miejsca jest zachwycające krajobrazowo – pokażemy Państwu, w którym miejscu ziemia dzieli się na dwie części! Powstała linia, jest linią która dawniej dzieliła płyty kontynentów Ameryki i Europy; następną atrakcją wycieczki będzie największy wodospad kraju Gulfoss, zwany inaczej „Królową Islandzkich Wód” lub „Złotym Wodospadem”; w kolejnym punkcie programu odwiedzimy także rozległe obszary geotermalne Geysir, aby zobaczyć najbardziej aktywny gejzer na Ilsandii Strokkur, który co 5-7min wyrzuca wodę do wysokości 30m.

Fot: iceland.is

Fot: iceland.is

Uwaga:

Wycieczka Gullfoss/Geysir może zostać zorganizowana w oparciu o przejazd pojazdami Super Jeep, dodatkową atrakcją jest safari skuterem śnieżnym po lodowcu Langjokull. Cena EUR 300/os.

Inną propozycją jest wyjazd w kierunku obszarów geotermalnych Geysir, by skorzystać ze spływu dziką rzeką Hvita. Cena za transfer na miejsce, rafting, a także lunch po safari,
EUR 110/os.

Spacer po lodowcu (3 godz na lodowcu) EUR 144/os

Przejazd do masywu Eyjafjallajokull, oddalonego od Reykjaviku o 2h jazdy samochodem.
Zapraszamy na 3h spacer po lodowcu Solheimajokull pod opieką autoryzowanych górskich przewodników. W drodze powrotnej wizyta nad wodospadem Skogafoss i Seljandsfoss.

unnamed (1)

Jazda na konikach islandzkich (2 godz.) EUR 57/os

Jazda po bezdrożach i polach lawy. Atrakcja dostosowana zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Planowane miejsca do zwiedzenia, to m.in. pola lawy w pobliżu wulkanu Helgafell, a także doliny jeziora Hvaleyrarvatn. Uwaga: Jazdę konną możemy połączyć z:
wycieczką Gulfoss/Geysir, EUR 133/os
wycieczką do Błękitnej Laguny, EUR 98/os
Safari na wieloryby, EUR 121/os

Wycieczka na południe Islandii (10 godz.) EUR 85/os

Przez przełęcz Helisheidi dotrzemy do farmy, w której hodowane są słynne islandzkie kucyki. Następnie zobaczymy dwa wodospady Seljandfoss i Skogafos. Postój przy Dyrholaey – dużym, naturalnym łuku skalnym oraz u stóp lodowca Solheimajokull. Podczas wycieczki odwiedzimy wioski rybackie oraz najdalej na południe wysunięte miasto Islandii – Vik. W pobliżu miasta znajduje się plaża z czarnym piaskiem.

unnamed
Relaks w „Błękitnej Lagunie ” (3,5-5 godz.) EUR 65/os

Kąpiel w słynnym jeziorku termalnym, bogatym w minerały, położonym wśród pól lawy, relaksuje naszych turystów jak nigdy dotąd. Wstęp wliczony w cenę.

Uwaga:

Dla chętnych zainteresowanych relaksem w naturalnych gorących źródłach proponujemy spacer z miejscowości Hveragerdi, położonej w urokliwej dolinie Reykjadalur. Z masywu gór Hellishedi spływa gorąca woda tworząca jedyne w swoim rodzaju naturalne baseny termalne. Zapraszamy na kąpiel. Cena EUR 118/os z transferem i lunchem.

Fot: iceland.is

Fot: iceland.is

Safari na wieloryby (3 godz.) EUR 65/os

W programie wycieczki jest nie tylko rejs i możliwość zobaczenia wielorybów; w drodze do Olafsvik zobaczymy również krater wymarłego wulkanu Eldborg i wspaniały lodowiec Snaefellsjokull, który według legendy, ma niezwykłą moc ukojenia duszy.

Wycieczka do Landmannalaugar (11-12 godz.) EUR 93/os

Okolica Landmannalaugar jest popularna dzięki gorącym źródłom, jest to charakterystyczny obszar geotermiczny uważany za klejnot islandzkiego krajobrazu. Po drodze mijamy wulkan Hekla i pola lawy. W okolicy Landmannalaugar turystów fascynuje wulkaniczny teren oraz niezmiernie kolorowe skały. Główną jednak atrakcją jest możliwość kąpieli w naturalnym jeziorku termalnym. Uwaga: prosimy pamiętać o zabraniu strojów kąpielowych; brak przebieralni, rozbieramy się na świeżym powietrzu. Wliczone odebranie z hotelu.

Zwiedzanie Reykajviku (3 godz.) EUR 35/os

3h autokarowe zwiedzanie miasta, w programie m.in. Kościół Hallgrimskirkja, Parlament, Ratusz, Perlan, port rybacki, a także słynna dzielnica 101. Możliwa wersja 2,5h zwiedzania stolicy na rowerze, EUR 36/os

Lodowce, gejzery i wodospady (11h) EUR 187/os

10 najważniejszych atrakcji wyspy w jeden dzień! Podczas wycieczki odwiedzimy park narodowy Pingvellir, wodospad Gullfoss i gejzer Geysir, przejedziemy się bezdrożami Kjolur, a także odbędziemy rejs po jeziorze lodowcowym Hvitarvan. Obok jeziora znajduje się lodowiec Langjokull. W drodze powrotnej, także łodzią, odwiedzimy rezerwat natury Karlsdrattur, dostepny jedynie od strony wody. Spacer po lodowcu Nordurjokull.

Cuda Snæfellsnes (11 – 12 godz.) EUR 130/os

Krajobraz półwyspu Snæfellsnes nosi niekiedy nazwę „Islandii w miniaturze”, ponieważ można tu znaleźć wiele wyróżniających się dla tego kraju cudów natury: doliny, kratery, rzeki łososiowe, pola lawy, bogactwo fauny i flory. Wycieczkę gorąco polecamy wszystkim miłośnikom natury. Region Snæfellsnes zwrócił na siebie szczególną uwagę uwagę ludzi na całym świecie, od momentu, w którym J.Verne wydał książkę “Podróż do wnętrza ziemi”. Snæfellsjökull (1446m), to słynny lodowiec, z którego to w fabule książki rozpoczyna się podróż. Podczas wycieczki zobaczymy również olbrzymie formacje skalne Bárður Snæfellsás oraz klif w kształcie łuku, Gatklettur, a także piękną plażę Djúpalónssandur. Postój przy Bjarnarhöfn, gdzie będzie okazja do spróbowania potrawy narodowej, rekina (płatne dodatkowo).

Wyspy Westmana (8 godz.) EUR 170/os

Wyspy Westmana to archipelag na północnym Atlantyku, 9km na południe od Islandii.
Większość wysp jest pochodzenia wulkanicznego z wciąż czynnymi wulkanami. Ostatnie
Erupcje miały miejsce w 1963, w wyniku której powstała wyspa Surtsey i 1973 roku, kiedy
wybuch wulkanu Eldfell zniszczył miasto Vestmannaeyjar. Do połowy zniszczone domy są
nadal widoczne wzdłuż pola lawy. Przejazd autokarem do portu Bakkafjara, 30min rejs na wyspy. Spotkanie z przewodnikiem, który zapozna nas z cudami natury tego regionu. Wyjazd łodzią na safari, by podziwiać kolonie ptaków i formacje skalne. Na wyspie znajduje się najwięcej maskonurów.

DSCN1253
Laguna lodowcowa Jokulsarlon (12-14 godz) EUR 164/os

Wyjazd wzdłuż południowego wybrzeża Islandii w kierunku jednej z głównych atrakcji wyspy, laguny lodowcowej Jokulsarlon. Młode jezioro, bo powstało zaledwie 40 lat temu, pod wpływem cofnięcia się lodowca Breiðamerkurjökull, będącego fragmentem czapy lodowej lodowca Vatnajökull. Od lodowca odrywają się bryły lodu, które pływają w jeziorze, a później spływają wąskim ujściem do oceanu. W tym miejscu kręcono fragmenty do filmu z Jamesem Bondem – „Tomorrow Never Dies”. Program obejmuje rejs między górami lodowymi, Park Narodowy Skaftafell, wodospady Seljalandsfoss i Skogafoss.

IMG_6281
Wycieczka do jeziora Myvatn (12 godz.) od EUR 288/os

Godzinny lot z Reykajviku do Akureyri, stolicy Północnej Islandii i jesteśmy w urokliwej krainie słynącej z charyzmatycznych wodospadów, wrzących basenów błotnych, niesamowitych formacji lawy i podziemnych jaskiń z geotermalnymi źródłami. Zobaczymy wodospad Godafoss, a także największe skupisko ptactwa nad jeziorem Myvatn. W programie gorące błota Hverarönd, wulkan Krafla, a także Dimmuborgir, surrealistyczny park lawy z wyjątkowymi formacjami skalnymi. Okazja do kąpieli w gorącym źródle (warto zabrać strój) Bez transferu hotel – lotnisko.

 

GRENLANDIA – BLISKA SĄSIADKA ISLANDII

Wypoczywając na Islandii, mają Państwo okazję do 1-dniowej lub 2-dniowej wizyty na Grenlandii. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

2774496110_8a973d213b_o
Wycieczka do Kulusuk (8 godz., 1 dzień) od EUR 724

Celem wycieczki jest wyspa Kulusuk, która należy do Grenlandii. jej położenie jest skierowane na zachód od fiordu Ammassalik. „Odkryci“ w 1884 r. przez resztę świat Eskimosi Ammassalik zasiedlają te tereny fiordów. Obecnie więcej niż 2000 Grenlandczyków mieszka w dystrykcie Ammassalik, a głównym źródłem ich utrzymania jest rybołówstwo oraz polowanie na foki. Wycieczka rozpoczyna się na lotnisku w Reykjaviku, skąd pod opieką doświadczonego przewodnika lecimy na Kulusuk. Czas przelotu – ok. 2 godziny. Po przylocie do Kulusuk udajemy się pieszo na 30-minutowy spacer do wioski. Mamy możliwość obejrzenia wioski i codziennego życia jej mieszkańców. Jak pogoda pozwoli będzie pokaz operowania kajakiem, a także tańca przy akompaniamencie bębna.
W drodze powrotnej, z lotu ptaka, można podziwiać wioskę Ammassalik, fiord i lodowiec oraz pływające wokół góry lodowe. Uczestnicy wycieczki otrzymują certyfikat, zaświadczający fakt odwiedzenia Kullusuk. Ewentualny lunch – we własnym zakresie. Na pokładzie samolotu jest podana drobna przekąska i napój. Bez transferu hotel – lotnisko.

15356122720_55f55964c1_k
Wycieczka do Ammassalik i lot helikopterem (3 dni) od EUR 1 125/os

Ammassalik, przez mieszkańców Grenlandii nazywany Tasiilaq (jezioro), jest największym miastem Wschodniej Grenlandii i posiada około 1400 mieszkańców. Jego malownicze położenie, wśród fiordu i gór, niezmiennie zachwyca odwiedzających je turystów. Ammassalik leży na południe od Koła Polarnego, dzięki czemu latem mamy tu dzień polarny, a zimą okazję do podziwiania zorzy polarnej. Tradycyjna kultura Innuitów jest w mieście widoczna na każdym kroku i pielęgnowana do dziś. Mieszkańcy zajmują się połowem ryb, organizują foto safari na wieloryby, rejsy po fiordzie, wśród gór lodowych. W naszej ofercie jest przelot samolotem na trasie Reykjavik-Kulusuk, a następnie krótki lot helikopterem z Kulusuk do Ammassalik. Pełne wyżywienie w hotelu, atrakcje zamawiane na miejscu (opieka lokalnego przewodnika).

DODATKOWE INFORMACJE:

Podczas wycieczek autokarowych są postoje w cafeteriach. Napoje i jedzenie płatne indywidualnie. (nie dotyczy oferty, w cenie której jest wliczony posiłek).

Odbiór z hotelu jest gwarantowany przy wycieczkach autokarowych.

Wycieczki lotnicze – samodzielny dojazd na lotnisko.

ZAKWATEROWANIE REYKJAVIK:

Hotel Cabin od EUR 124/pok 2os

Pensjonat Borgartun od EUR 125/pok 2os

Kex hostel od EUR 108/pok 2os

Arctic Hotel Vik*** od EUR 154/pok 2os

Fosshotel Lind & Baron *** Tourist Class od EUR 170/pok 2os

Hotel Reykjavik Lights *** od EUR 220/pok 2os

ISLANDIA W SIODLE

Islandia – nie bez powodu nazywana „Ziemią Lądu i Ognia”, to miejsce wulkanów i gejzerów wmieszanych w krajobraz lodowców i krainy wiecznych śniegów. Serdecznie zapraszamy na „Przygodę życia” – podróż konno przez piaszczyste plaże, kwieciste łąki, wartkie strumienie, rzeki i jeziorka geotermalne, pola lawy, które tworzą niezapomniany krajobraz. Takie wakacje zauroczą każdego jeźdźca. W ofercie posiadamy pakiety 5-dniowe, a także krótsze, 3-dniowe.
Zapewniamy: przelot do Reykjaviku, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, opiekę instruktora na całej trasie, a także jazdę konną zgodnie z programem wycieczki. Zapraszamy do kontaktu z nami, biuro@pmscan.pl , Tel 022 207 29 13.

unnamed (5)
Snæfellsnes i wiele więcej…

Krajobraz półwyspu Snæfellsnes to niezapomniany widok przypominający Islandię, dlatego też półwysep został mianowany „Islandią w miniaturze”. W tym miejscu można odnaleźć wiele bogactw natury: pola lawy, kratery, doliny, rzeki łososiowe, bogactwo fauny i flory.

Dzień 1 Reykjavík – Stóri-Kálfalækur – Grímsstaðir
Spotkanie o godz. 08:00-09:00, przejazd na farmę Stóri-Kálfalækur, gdzie oczekują nas konie i instruktorzy. Jazda konna w kierunku górzystych terenów i dobrze przygotowanych szlaków w okolicy pól uprawnych i farm Grímsstaðir, których historia sięga średniowiecza. W tym dniu pokonamy ok 25km. Powrót do Stóri-Kálfalækur na nocleg i relaks w drewnianej balii z ciepłą wodą, usytuowanej pod gołym niebem.
Dzień 2 Grímsstaðir – Hítarhólmur
Dzisiejsza jazda konna (ok 30 km) odbędzie się wśród obszaru kolorowych gór i okolic Hítardalur, geologicznego raju, jak nazywają to miejsce Islandczycy. Rozległe pola lawy, szlaki wyrzeźbione popiołem sprawiają wrażenie przebywania w krajobrazie księżycowym. Konie pozostawimy w górach Hítarhólmur i autobusem wrócimy na farmę.
Dzień 3 Hítarhólmur – Kolviðarnes – Laugagerði
Podróż (45km) kontynuujemy przez mistyczne doliny wulkaniczne, postój przy Hítardalsrétt, gdzie, jak głosi legenda, kobieta – Trol przeobraziła się w skałę, jako kara za późny powrót z randki z nieznajomym. Przemierzymy konno rzekę Hítará, by dotrzeć do Grettir. Konie pozostawimy na farmie Kolviðarnes, nocleg spędziemy w Laugagerði. Relaks a basenie z naturalnie podgrzewaną wodą geotermalną.
Dzień 4 Laugagerði – Traðir – Hof
Wreszcie upragniony kłus po plaży w okolicy Löngufjörur. Jest to znany szlak jazdy konnej wzdłuż piaszczystego wybrzeża półwyspu Snæfellsnes (40km). Podziwianie majestatycznego lodowca Snæfellsjökull. Pozostawienie koni na farmie Traðir, nocleg w Hof, relaks w balii z gorącą wodą. Dla chętnych, możliwość wyjazdu do wiosek rybackich Arnastapi i Hellnar, wizyta w centrum parku narodowego Snæfellsnes, podziwianie ptasich klifów. (cena za osobę: ISK 4.500)
Dzień 5 Hof – Reykjavík
Powrót autokarem do Reykjaviku, możlowość skorzystania z dodatkowych wycieczek.

Terminy: Niedziela – Czwartek
Czerwiec 04-08.06.2017, 14-18.06.2017, 21-25.06.2017
Lipiec 12-16.07.2017, 23-27.07.2017
Sierpień 23-27.08.2017

Cena: EUR 1 288/os/pełne wyżywienie

unnamed (2)
Przygoda Gulfoss / Geysir

W programie słynny wodospad Gullfoss, gejzer Geysir oraz park narodowy Pingvellir, będący dawną siedzibą parlamentu islandzkiego, założonego w 930r; położenie tego miejsca jest zachwycające krajobrazowo. W okolicy istnieje miejsce, w którym ziemia podzieliła się na dwie części! Jest to linia, która dawniej dzieliła płyty kontynentów Ameryki i Europy. Park został umieszczony na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Dzień 1 Reykjavík – Thingvellir – Kálfhóll – Fossnes
Poranny wyjazd z Reykjaviku przez park Narodowy Thingvellir do farmy Kálfholl. Przydzielenie koni, instruktarz i wyjazd konno szlakiem rzeki lodowcowej Thjórsá (15km). Zakwaterowanie na farmie Fossness, relaks w drewnianej balii z gorącą wodą.
Dzień 2 Fossnes – Hvítárdalur – Kjóastaðir
Jazda żyznymi dolinami, wśród łąk i farm okolicy Hrunamannahreppur. W drodze towarzyszą nam wolno kłusujące konie, byśmy mogli zmieniać wierzchowce także w trakcie podróżowania. Przemierzymy rzekę łososiową Stóra-Laxá, by zatrzymać się na lunch w formie pikniku w Hrunaréttir (30km). Pozostawienie koni na farmie Hvítárdalur i przejazd autobusem do Kjóastaðir, gdzie spędzimy kolejne 3 noce.
Dzień 3 Hvítárdalur – Gullfoss – Kjóastaðir
Jazda konna do majestatycznego kanionu Brúarhlöð, w którym mleczno zielona woda przepływa przez dziwnie uformowane skalne formacje. Dalej podążymy wzdłuż rzeki Hvítá, by dotrzeć do największego wodospad kraju Gulfoss, zwanego inaczej „Królową Islandzkich Wód” lub „Złotym Wodospadem” (21km). Powrót na nocleg.
Dzień 4 Geysir – Haukadalur – Haukadalsheiði – Kjóastaðir
Trasa wiedzie przez przedzieloną strumieniami dolinę Haukadalur, porośniętą lasem brzozowym. W dalszej części krajobraz się zmiania, dojedziemy do obszaru górskiego okolic Haukadalsheiði i lodowca Langjökull. Większą część dnia spędzimy w rozległych obszarach geotermalnych Geysir. Zobaczymy tutaj najbardziej aktywny gejzer na Ilsandii Strokkur, który co 5-7min wyrzuca wodę do wysokości 30m. (20km). Dla chętnych możliwe safari na skuterach śnieżnych na lodowcu (przejazd jeepem 4×4, 2os na jednym skuterze, eur 85/os). Dzieci poniżej 12 lat mają zniżkę 50%. Powrót na nocleg.
Dzień 5 Geysir – Reykjavík
Po śniadaniu przejazd autokarem do Reykjaviku, w stolicy będziemy ok. godz. 10:30. Dzień można wykorzystać na relaks w Błękitnej Lagunie, czy zwiedzanie miasta lub okolic.

Terminy: Niedziela – Czwartek
Czerwiec 07-11.06.2017, 14-18.06.2017, 21-25.06.2017
Lipiec 05-09.07.2017, 12-16.07.2017, 19-23.07.2017, 26-30.07.2017
Sierpień 02-06.08.2017, 09-13.08.2017, 16-20.08.2017, 23-27.08.2017

Cena: EUR 1 288/os/pełne wyżywienie

unnamed (4)
ZAKWATEROWANIE REYKJAVIK:

W dniu przylotu na Islandię, a także w dniu powrotu z wycieczki konnej służymy pomocą w zapewnieniu noclegu w Reykjaviku. Poniżej lista proponowanych hoteli i pensjonatów.

Hotel Cabin od EUR 124/pok 2os

Pensjonat Borgartun od EUR 125/pok 2os

Kex hostel od EUR 108/pok 2os

Arctic Hotel Vik*** od EUR 154/pok 2os

Fosshotel Lind & Baron *** Tourist Class od EUR 170/pok 2os

Wybierz wycieczkę dla siebie

Skontaktuj się z nami.