Jakie atrakcje czekają w Ogrodach Tivoli?

Ogrody Tivoli to znajdujący się w Kopenhadze najstarszy park rozrywki w Europie, który powstał w 1843 roku. Jego czarowi uległ sam Walt Disney, który postanowił stworzyć słynny Disneyland właśnie po wizycie w parku. Jego częstym gościem był również Hans Christian Andersen. Położony w samym sercu stolicy Danii, pośród wielkomiejskiej zabudowy, przyciąga uwagę znajdującą się tu roślinnością i licznymi formami rozrywki, które zapewnia swoim licznym odwiedzającym. Kiedy powstawał, miał oderwać Duńczyków od szarej rzeczywistości i ta idea przyświeca mu do dziś, stojąc otworem dla mieszkańców Europy i całego świata.

Zielony zakątek

Planując odwiedzenie Ogrodów Tivoli, najlepiej zarezerwować na to cały dzień, aby móc skorzystać z wszystkich możliwości, jakie oferuje to miejsce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo ogrody to połączenie parku rozrywki z miejscem, gdzie odbywają się liczne imprezy i koncerty, a wszystko to w otoczeniu pięknej i zadbanej zieleni. Bajeczną scenerię tworzą kolorowe rabaty, które w szczycie sezonu przyciągają wzrok kwitnącymi jednocześnie kilkudziesięcioma tysiącami kwiatów. W sezonie możemy zobaczyć również kolekcję aż 80 tyś. tulipanów, których widok w takiej ilości zapiera dech w piersiach. Przechadzając się wokół jeziora pełnego złotych karpi, możemy zajrzeć do sąsiadujących z nim ogrodów urządzonych w stylu japońskim i angielskim. Wzrok przyciąga również pałac mauretański z fontanną i średniowiecznym zamkiem w pobliżu.

Park rozrywki

Dla amatorów ryzyka i podniebnych szaleństw Ogrody Tivoli przygotowały mnóstwo atrakcji. Przygodę z parkiem możemy zacząć od klasycznej karuzeli z rytmicznie poruszającymi się konikami, na demonicznym rollercoasterze kończąc. Niewątpliwie największymi atrakcjami, tworzącymi klimat wesołego miasteczka, są jazda na rollercoasterze Demon czy na pędzącym z prędkością 100 km/h obrotowym ramieniu Vertigo, jak i przejażdżka na największej na świecie, wysokiej na 80 metrów, karuzeli Himmelskibet. Ogromną popularnością cieszy się również koło młyńskie, z którego można oglądać panoramę Kopenhagi oraz drewniana kolejka górska Rutsjebanen z 1914 roku. Po drodze spotkamy jeszcze oczywiście karuzele i nowoczesne kolejki górskie, diabelskie młyny, beczki śmiechu, strzelnice, samochodziki i mnóstwo innych atrakcji.

Ogrody Tivoli to niezwykłe miejsce, gdzie nowoczesność miesza się z tradycją i przyciąga swoim klimatem licznych odwiedzających szukających tu rozrywki, ale i wspaniałych widoków, dobrej muzyki oraz pięknych wspomnień.