Kiedy najlepiej odwiedzić Grenlandię?

Grenlandia – bezkresna kraina pokryta śniegiem i lodem, największa na świecie wyspa zaludniona jedynie przez 56 tyś. ludzi, których większość zamieszkuje południowo-zachodnie wybrzeże wyspy ze względu na najdogodniejsze, panujące tam warunki klimatyczne. Z uwagi na ogromne przestrzenie, nieokiełznaną naturę i specyficzne warunki klimatyczne Grenlandia jest krajem ciekawym i egzotycznym, nie do końca jeszcze odkrytym dla turystów i obieżyświatów. Mistyczna uroda dzikiej krainy przyciąga ludzi kochających ciszę, spokój i niezmąconą niczym naturę.

Grenlandia początkiem roku

W zależności od tego w jaki sposób chcemy spędzić czas na Grenlandii, co chcemy przeżyć i zobaczyć, tak powinniśmy wybierać termin wyprawy, gdyż jest ogromna różnica między porami roku i panującymi wtedy warunkami na wyspie. Początek roku to zdecydowanie zimna aura i bardzo krótkie dni, podczas których nie zdążymy zbyt wiele zobaczyć, no chyba że interesuje nas zorza polarna, do której obserwacji najlepszym miesiącem jest właśnie styczeń. Kiedy u nas zaczynają się prawdziwie wiosenne miesiące, w Grenlandii trwa zima, i to ta najpiękniejsza, z mocno grzejącym słońcem i stabilną pogodą. Wszystko dookoła pokryte jest grubą warstwą śniegu, co oprócz podziwiania pięknych, zimowych krajobrazów sprzyja uprawianiu sportów zimowych, przejażdżkom na skuterze czy psim zaprzęgiem.

Grenlandia latem

Po dość nudnym miesiącu na Grenlandii, jakim jest maj (czas roztopów i utrudnień z tym związanych) na wyspę przychodzi lato, ze stabilną i ciepłą pogodą, zachęcające do pieszych wędrówek i odkrywania dzikich zakątków krainy. Sprzyjają temu na pewno białe noce, dzięki którym odkryć możemy dokonywać niemalże przez całą dobę. Ciekawe wydarzenia rozgrywają się na Grenlandii całe lato: w czerwcu Grenlandczycy świętują najdłuższy dzień w roku, który jest jednocześnie świętem narodowym, podczas którego w grenlandzkich miastach organizowane są liczne atrakcje. Lipiec to coroczne kajakowe mistrzostwa Grenlandii i okazja do podziwiania samych wyścigów, ale i innych ciekawych konkurencji: rzutu harpunem, wynoszenia kajaka na ląd czy tzw. eskimosków. Sierpień i wrzesień natomiast to czas polowań na renifery i krajowych rozgrywek w piłce nożnej, które podziwiać można z trybun umiejscowionych na skałach otaczających większość boisk na Grenlandii.

Koniec roku powita nas na Grenlandii śniegiem, zorzą polarną i gorączkowym okresem przedświątecznych przygotowań. I tak naprawdę, niezależnie od tego, jaką porę wybierzemy, by odwiedzić tę wspaniałą wyspę, na pewno powrócimy z głową pełną wrażeń i niezapomnianych chwil.

Chcesz sprawdzić naszą ofertę wycieczek zorganizowanych na Grenlandię? Zajrzyj na stronę http://pmscan.pl/egzotyka-spitsbergenu-i-grenlandii/.