Wycieczki grupowe – Fiordy Norweskie – Podróż marzeń >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Norwegia ma kształt długiego i wąskiego pasa, rozszerzającego się w kierunku południowym. Wybrzeża są przeważnie skaliste i strome, a ich charakterystyczną cechą jest „skjaergard”, czyli rozsiane na morzu wysepki – szkiery. Najważniejszym jednak i najbardziej znanym elementem krajobrazu Norwegii są fiordy – długie, wąskie zatoki morskie, wciskające się daleko w głąb lądu, między strzeliste góry. Zapraszamy w podróż marzeń!

Nasza oferta

25.06 – 03.07.2017 / 16.07 – 24.07.2017 / 30.07 – 07.08.2017 / 20.08 – 28.08.2017

Dzień 1

Spotkanie uczestników wycieczki z pilotem – przewodnikiem na terminalu w Świnoujściu, ul. Dworcowa 1, o godz. 21:00. Zakwaterowanie w kabinach 2 os. Wyjście promu w morze o godz. 22:30. Kolacja i nocleg na promie.

Dzień 2

Śniadanie 05:30 – 06:15, przyjście promu do Ystad o godz. 06:30, przejazd do Honefoss w Norwegii (ok. 670 km), wzdłuż  zachodniego wybrzeża Szwecji, drogą E6, ze zmieniającym się krajobrazem od piaszczystych plaż na południu, po piękne wybrzeże z granitowymi skałami, wyspami na północy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd malowniczą doliną Hallingdal, przez narciarskie kurorty Gol i Geilo, a następnie podróż przez „księżycowy” płaskowyż Hardangervidda – największy w północnej Europie. Przystanek przy jednym z najładniejszych i najwyższych wodospadów, Voringfossen.

Stromy zjazd kanionem Mabodalen do fiordu Hardanger. Dojazd do Bergen, stolicy norweskich fiordów. Zwiedzanie „Miasta Siedmiu Wzgórz”, m.in. wjazd kolejką na górę Floyen, spacer po hanzeatyckim nabrzeżu Bryggen (zabytek klasy zerowej na liście UNESCO).

Dzień 4 

Po śniadaniu przejazd górskimi okolicami przez Voss do Gudvangen, po drodze wodospad Tvindefossen. Dwugodzinna przeprawa promowa do Kaupanger przez majestatyczny Sognefjord – najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii. Lodowcowa przygoda – zwiedzanie Parku Narodowego Jostedaksbreen – wycieczka pod jęzor lodowcowy Briksdalsbreen. Przyjazd do malowniczej górskiej miejscowości Stryn, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie, wyjazd w kierunku Alesund – miasta o interesującej architekturze Art Nouveau. Po drodze wjazd na punkt widokowy Dalsnibba. Postój w Geiranger, przeprawa promowa Eidsdal – Linge i przejazd słynną Drogą Troli, po drodze widok na imponującą „Ścianę Troli”. Po dojeździe do Alesund, spacer na punkt widokowy Aksla. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Śniadanie, zaokrętowanie na elegancki statek wycieczkowy Hurtigruten, malowniczy rejs po fiordzie Geiranger, Sunnylvsfjorden, Storfjorden, Sulafjorden. Po drodze m.in. Wodospad Siedmiu Sióstr oraz Zalotnik. Po rejsie przejazd słynną Drogą Orłów. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 

Śniadanie, przejazd do Lillehammer, zwiedzanie obiektów olimpijskich i spacer deptakiem Storgata. Podróż do Oslo, zwiedzanie miasta, w programie m.in Aker Brygge, Ratusz, Park Vigelanda. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8

Śniadanie, wyjazd z Oslo do Angelholm w Szwecji, we wczesnych godzinach porannych (480 km). Angelholm, 500-letnia miejscowość położona w północnej części szwedzkiej krainy geograficznej Skania, jest siedzibą znanego koncernu motoryzacyjnego Koenigsegg, produkującego ekskluzywne samochody znane na całym świecie. Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, przejazd do Lund – zwiedzanie uniwersyteckiego miasta ze wspaniałą XII-wieczną  katedrą. Dojazd na terminal promowy w Ystad, zaokrętowanie na prom o godz. 13:00, obiad na promie o godz. 14:00, relaks na pokładzie, podwieczorek. Przyjście promu do Świnoujścia o godz. 20:00, zakończenie wycieczki.

Cena:

PLN 4 150 / os w pokoju i kabinie 2 os

PLN 1 300 / os dopłata do pokoju 1os i kabiny 1os na promie

Oferta zawiera:
  • Przejazd promem Polferries na trasie Świnoujście – Ystad – Świnoujści, kabina 2 os
  • Wyżywienie: śniadania i kolacje
  • Noclegi w hotelach *** /***+, pokoje 2-osobowe
  • Rejs statkiem Hurtigruten na trasie Alesund – Geiranger
  • Rejs po Sognefjord oraz wjazd na punkt widokowy Dalsnibba
  • Wstępy do zwiedzanych obiektów
  • Przeprawy promowe, opłaty drogowe i tunelowe, transfery autokarem
  • Opiekę pilota i przewodnika
  • Ubezpieczenie KL i NNW TU Europa Standard

Wybierz wycieczkę dla siebie

Skontaktuj się z nami.