Wycieczki grupowe – Fiordy południowej Norwegii: Oslo, Bergen, Stavanger >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Norwegia przeważnie kojarzy się z fiordami i to właśnie im kraj zawdzięcza swój szczególny urok. Długie, wąskie zatoki morskie pełne lazurowej wody wcinają się daleko wgłąb lądu, między strzeliste góry, ciesząc oko turystów odwiedzających ten wyjątkowy zakątek Europy. Wodospady, lodowce, urokliwe wioski rybackie także tworzą niepowtarzalny klimat miejsca, zapewniając chwile wytchnienia wśród wszechogarniającej natury.

Nasza oferta

25 – 31.05.2017 / 08 – 14.07.2017 / 12 – 18.08.2017

Dzień 1

Spotkanie uczestników wycieczki na terminalu promowym w Świnoujściu, ul. Dworcowa 1. Odprawa biletowa i zaokrętowanie na prom płynący do Ystad o godz. 20:45. Wieczór rozrywki i nocleg w kabinach 2-osobowych na promie.

Dzień 2

Śniadanie na promie 05:30 – 06:15. Po dopłynięciu do Ystad przejazd do Sandefjord w Norwegii (ok.620 km), wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji, drogą E6, ze zmieniającym się krajobrazem od piaszczystych plaż na południu, po piękne wybrzeże z granitowymi skałami, wyspami, szkierami na północy. Postój w Geteborgu – spacer po mieście, w programie m.in. Plac Gustav Adolfs Torg, Ratusz, XVII w. klasycystyczna katedra. Kontynuacja podróży do Stromstad, mini rejs Oslofiorden na trasie Stromstad – Sandefjord. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Lysebotn przez region Telemark znany ze starych farm, górskiego regionu wokół Gaustatoppen i przyjemnego wybrzeża niedaleko Kragero. Rejs po Lysefjord na trasie Lauvik – Lyseboten, po drodze największa atrakcja zachodnich fiordów Preikestolen – pulpit skalny wystający 600 m npm. Dojazd do Stavanger, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 4

Po śniadaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie Stavanger, stolicy norweskiej ropy i biznesu. W programie m.in. zabytkowa dzielnica portowa, rynek, katedra. Przejazd najbardziej malowniczą trasą fiordów, przeprawa promowa Mortavika – Arsvagen przez Boknafjord oraz Sandvika – Halhjm przez Bjornafjord. Dojazd do Bergen, Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Fot. Bergen Tourist Board / Thor Westrebø - visitBergen.com

Dzień 5

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Bergen – „Miasta Siedmiu Wzgórz”. W programie m.in. Brygen, zabytek klasy zerowej wpisany na listę UNESCO, targ rybny, wjazd kolejką na górę Floyen. Przejazd mostem Hardanger, podziwianie wodospadu Steindalsfossen, kontynuacja podróży przez płaskowyż Hardangervidda o księżycowym krajobrazie (największy płaskowyż północnej Europy). Przyjazd do Gol, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Fot. Bergen Tourist Board / Thor Westrebø - visitBergen.com

Dzień 6

Śniadanie, przejazd do Oslo, zwiedzanie miasta. W programie m.in. Zamek Królewski, Park Gustava Vigelanda, spacer po Akker Brygge, Opera Narodowa, wzgórze Holmenkollen – skocznia narciarska. Przejazd do Szwecji, do Geteborga, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do Ystad, zaokrętowanie na prom o godz. 13:00. Obiad, relaks na pokładzie statku, podwieczorek. Przyjście promu do Świnoujścia, zakończenie imprezy.

Cena:

PLN 3 680/os w pokoju 2 os i kabinie 2 os na promie

Dopłaty:

PLN 800 / os / kabina i pokój 1-osobowy

Uwaga!

Program może ulec zmianie, kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Cena zawiera:

* Rejs promem na trasie Świnoujście – Ystad – Świnoujście, kabina 2 osobowe.

* Zakwaterowanie w hotelach ***, pokoje 2-osobowe.

* Wyżywienie: śniadania i kolacje.

* Wjazd kolejką na górę Floyen.

* Rejs po Lysefjord i Oslofjord.

* Przejazd przez most Hardanger

* Opieka pilota – przewodnika.

* Transfery autokarem, przeprawy promowy, opłaty drogowe i tunelowe.

* Ubezpieczenie KL i NNW TU Europa Standard.

Wybierz wycieczkę dla siebie

Skontaktuj się z nami.