Wycieczki grupowe – Lofoty i Nordkapp >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Lofoty, wyspy za Kołem Polarnym, tworzące niesamowity krajobraz gór wyrastających prosto z morza, z niewielkimi osadami rybackimi na brzegu, piaszczystymi plażami i turkusowym morzem. Nordkapp, położony na północnym krańcu Europy, od lat przyciąga turystów. Wysokie klify, zagubione na krańcach lądu wioski otoczone niemal księżycowym krajobrazem i zimnymi wodami Oceanu Arktycznego.
Magia Północy zachwyci każdego!

Nasza oferta

01.07 – 13.07.2017 / 05.08 – 17.08.2017

Dzień 1

Spotkanie uczestników wycieczki na terminalu promowym w Świnoujściu, ul. Dworcowa 1, o godz. 21:00, zaokrętowanie na prom płynący do Ystad w Szwecji. Kolacja i nocleg w kabinach 2-osobowych na promie.

Dzień 2

Śniadanie. Po dopłynięciu do Ystad przejazd przez Szwecję w kierunku Sztokholmu (ok. 670 km).  Trasa charakteryzuje się krajobrazem dziewiczych lasów, jezior oraz malowniczych wiosek. Przyjazd do Sztokholmu, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta. W programie m.in. punkt widokowy Fjallgatan, z przepiękną panoramą stolicy, Stare Miasto – Gamla Stan, Zamek Królewski, Plac Ratuszowy. Czas wolny.   Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Lofoten

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Uppsali, zwiedzanie miasta słynnego szwedzkiego uczonego Linneusza. W programie m.in. zabytkowa katedra i kaplica, w której pochowana jest Katarzyna Jagiellonka, Uniwersytet w Uppsali, czas wolny. Przejazd trasą wzdłuż wschodniego wybrzeża Szwecji do Umea. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Finlandią, następnie podróż przez potężne lasy fińskiej tajgi do Rovaniemi. Wizyta w słynnej wiosce Św. Mikołaja, znajdującej się na Kręgu Polarnym i spotkanie ze Świętym Mikołajem! Okazja do zakupów w licznych sklepach z pamiątkami. Kolacja i nocleg w hotelu.

1284188765_5nymvj12rpbszt6 (Medium)

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd na Nordkapp.Przejazd wzdłuż wybrzeża Porsangerfjorden. Podziwianie krajobrazu małych osad zagubionych nad wybrzeżem fiordu, który jest częścią Oceanu Arktycznego. Przejazd wzdłuż wybrzeża Kafjord, fiordu nad którym znajdowała się przystań promowa na wyspę Mageroya. Przejazd Nordkapptunellen, jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie, na wyspę Mageroya. Dojazd do Honningsvag, najdalej na północ położonego miasta na świecie. Kolacja w hotelu. Następnie nocna wycieczka na Nordkapp. Wjazd na teren centrum turystycznego. Spacer po Nordkapphallen i podziwianie wspaniałego widoku na Ocean Arktyczny, czas wolny. Wyjazd z Nordkapp, powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wyjazd do Tromso położonego na wyspie Tromsoya, przejazd 7-kilometrowym podmorskim tunelem z wyspy Mageroya, następnie przeprawy promowe Lyngseidet-Olderdalen i Breibvikeidet-Svensby, dojazd do Tromso, kolacja i nocleg w hotelu.

Bergen-Kirkenes-Bergen

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Narviku, miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział polscy żołnierze. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami poległych w walce Polaków. Kontynuacja podróży do Harstad – trasa wiedzie mostami i tunelami łączącymi wyspy Vesteralen z Lofotami. Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg w Harstad.

Various

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd w kierunku Bodo trasą widokową archipelagu Lofotów, postoje w wioskach rybackich. Rejs promem na trasie Moskenes – Bodo. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9

Śniadanie, podróż trasą widokową wzdłuż brzegów Slatdalsfjorden. Przekroczenie Koła Polarnego, postój w centrum turystycznym. Przejazd do Steinkjer, kolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd do  Trondheim drogą prowadzącą brzegiem Trondheimfjordu. Zwiedzanie: spacer uliczkami starego miasta, zabudowanego domami o charakterystycznej architekturze z drewnianymi fasadami, zabytkowy most miejski oraz średniowieczna Katedra Nidaros. Przejazd urzekającą doliną Gudbransdalen w kierunku Lillehammer, spacer po miasteczku olimpijskim, czas wolny. Przejazd do Skeikampen, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11

Śniadnie, przejazd do Oslo. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie stolicy Norwegii: Park Frogner z rzeźbami Gustawa Vigelanda, objazd centrum miasta: główna ulica miasta – Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra oraz Storting, czyli budynki Parlamentu.  Wstęp do muzeum Łodzi Wikingów na wyspie Bygdoy, wizyta na terenach narciarskich Hollmenkolen, czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12

Śniadanie. Przejazd z Oslo do Geteborga. Spacer po mieście. W programie m.in. kamienny pomost Stenpiren, XVII w. Ratusz, klasycystyczna Katedra, plac Gustav Adolfs Torg, Opera goeteborska o intrygującej architekturze, czas woln. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 13

Śniadanie, przejazd z Geteborga do Ystad, krótki spacer po miasteczku. Zaokrętowanie na prom o godz. 13:00. Obiad i relaks na pokładzie, podwieczorek. Przyjście promu do Świnoujścia o godz. 20:00, zakończenie imprezy.

Cena:

PLN 5 600/os w pokoju 2 os i kabinie 2 os na promach

Dopłaty:

PLN 1 750/ os / pokój 1 os w hotelach i kabina 1 os. na promie.

Uwaga!

Program może ulec zmianie, kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 

Cena zawiera:

* Rejs promem na trasie Świnoujście – Ystad – Świnoujście, kabina 2 os.

* Zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2 os.

* Wyżywienie: śniadanie i kolacje.

* Transfery autokarem, opłaty drogowe i tunelowe, przeprawy promowe.

* Wstęp do muzeum Wikingów, katedry Nidaros, centrum polararktycznego, muzeum II Wojny Światowej, Nordkaphallen.

* Opieka pilota-przewodnika.

* Ubezpieczenie KL i NNW TU Europa Standard.

Wybierz wycieczkę dla siebie

Skontaktuj się z nami.