City break w Skandynawii

City break to rodzaj kilkudniowej (najczęściej 2-4 dniowej) wycieczki do miejsca interesującego pod względem turystycznym. Taki wypad pozwala na krótkie oderwanie się od szarej codzienności i stałego miejsca pobytu. Warto podkreślić, że ta forma podróżowania staje się w ostatnich czasach coraz bardziej popularna, o czym świadczy choćby zjawisko rozszerzającej się wciąż oferty tzw. tanich lotów, czy pojawianie się kolejnych portali internetowych, ściśle wiążących się z tematyką podróżniczą.

Jednym z najbardziej interesujących zakątków, które idealnie wpisują się w ideę city break, niewątpliwie jest Skandynawia. Wszak, wchodzące w jej skład miasta, takie jak Sztokholm, Helsinki, Kopenhaga, czy Oslo są miejscami, które mają do zaoferowanie bardzo dużo atrakcji, stąd też świetnie nadają się na pełen przygód, weekendowy wypad. Wśród najciekawszych obiektów warto tu wyróżnić sztokholmski Zamek Królewski, czy tamtejszy park Mariaberget, z którego można podziwiać zawieszone na wzgórzach kamienice oraz malownicze fiordy. Z kolei Oslo przyciąga okazałym gmachem Norweskiej Opery i Baletu, muzeum łodzi Wikingów, a także skocznią narciarską Holmenkollen. Warto odwiedzić również Helsinki, które szczycą się między innymi Placem Senackim i wykutym w skale kościołem. Goszcząc w tych okolicach koniecznie trzeba wybrać się też do Tallina.

Wymienione propozycje to tylko niektóre z całego mnóstwa skandynawskich atrakcji. Najlepiej przekonać się o tym na własnym przykładzie i zorganizować weekendowy wypad w tamtejsze okolice.