Co zwiedzać w Helsinkach?

Helsinki to miasto klasyfikowane jako jeden z najbardziej zielonych ośrodków miejskich w całej Europie. Warto przyjechać tutaj po to, by poczuć klimat tętniących życiem nocy, które w letnich miesiącach (czerwień i lipiec) są na dodatek białe, czy zakosztować wymyślnych potraw z renifera. Poza tym, Helsinki kojarzą się również z największą w Europie izbą wytrzeźwień, co – trzeba przyznać – jest dosyć oryginalną i rzadko spotykaną atrakcją.
Zwiedzanie Helsinek najlepiej rozpocząć od samego serca miasta, w którym usytuowany jest Plac Senacki, a na nim okazała katedra luterańska, a także pomnik cara Aleksandra II. Najsłynniejszym pomnikowym obiektem miasta jest jednak podobizna sławnego kompozytora Jeana Sibeliusa, której stworzenie zajęło aż 6 lat i pochłonęło blisko 24 tony stali nierdzewnej! Równie interesującą atrakcją Helsinek jest także twierdza morska, którą wybudowano na 6 wyspach i jest ona największym w Europie obiektem tego typu. Miłośnicy nietypowych wycieczek koniecznie powinni zaś zajrzeć do helsińskiej pralni, która to znajduje się na świeżym powietrzu i w dodatku na samym brzegu Bałtyku. Jest to oryginalne miejsce przystosowane do prania dywanów, a przy okazji idealna lokalizacja dla późniejszego piknikowania.
Wrażeń dostarczy też posiłek składający się z tutejszych rybnych specjałów, a także cynamonowych słodkości, który najlepiej spożyć na regularnie kursującym promie.