Coś dla dzieci w Skandynawii (Legoland w Danii, Muminki w Finlandii, Pippi w Szwecji)

Skandynawia to świetny kierunek podróży nie tylko dla par, czy grup zorganizowanych, ale także dla rodzin z dziećmi. Nie brakuje tu bowiem atrakcji, które pozwolą najmłodszym na przeżycie niezapomnianej przygody, zaś dorosłym stworzą okazję do spokojnego wypicia dobrej kawy.

Wśród najciekawszych skandynawskich miejsc, dedykowanych dziecięcej rozrywce, należy wymienić przede wszystkim szwedzki park Astrid Lindgren, który w każdym swym zakątku nawiązuje do książek tej słynnej pisarki, autorki takich bestsellerów jak Dzieci z Bullerbyn, czy Pipii Langstrumpf. Panujący tam bajkowy klimat sprawia, że nawet dorośli dają się poniesć dziecięcym wspomnieniom i zanurzają w beztroską zabawę.

Z kolei wszyscy wielbiciele klocków lego – czy to mali, czy też duzi – koniecznie powinni się udać do Legolandu Billund. Ten park rozrywki znajduje się w Danii i w całości jest zbudowany z klocków. Jego widok naprawdę robi wrażenie. W końcu nie bez powodu jest to największy na całym świecie Legoland.

Miłośnicy bajkowych przygód Muminka, Małej Mi, czy Włóczykija powinni zaś zajrzeć w okolice Finlandii, a dokładnie na wyspę Kailo, na której w 1993 roku zbudowano park rozrywki stanowiący miniaturową wersję słynnej, bajkowej doliny Muminków. Goszcząc w tym miejscu warto odwiedzić także muzeum sztuki, poświęcone Tove Jansson, autorce książek o tych małych, przyjaznych istotach.