Najciekawsze miejsca w Oslo

Stolica Norwegii, czyli Oslo, to prawdziwy raj dla turysty. Znajdzie on tu bowiem nie tylko liczne restauracje, sklepy, czy muzea, ale także będzie miał możliwość skorzystania ze szlaków narciarskich, pospacerowania po pobliskim lesie, a nawet zobaczenia zachwycającego fiordu.
Miejscami, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas wizyty w Oslo są muzea. Z pewnością zainteresują one nawet tych turystów, którzy niespecjalnie przepadają za tą formą rekreacji. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj sławne muzeum Ibsena, muzeum Muncha, a także Norsk Folkemuseum. Ten ostatni obiekt to tak naprawdę historyczna wioska, w której zgromadzono aż 150 zabytkowych, drewnianych budynków. Rezydując w zachodniej części Oslo warto odwiedzić, liczący sobie blisko 80 hektarów, Park Rzeźb Vigelanda. Dla rodzin z dziećmi największą atrakcją będzie zaś TusenFryd, największy norweski park rozrywki, w którym znajduje się aż 30 interesujących atrakcji, w tym między innymi kolejka górska, czy park wodny.
Poza tym, Oslo jest miastem wyjątkowo zielonym, w którym nie brakuje również licznych, malowniczych wysepek. Dobrym pomysłem jest podziwianie tych widoków z promu, na który można wsiąść na przystani Vippetangen.