Dlaczego rejs do Kopenhagi jest lepszy niż podróż samolotem?

Kopenhaga to miejsce, które powinien zobaczyć każdy, by poczuć urokliwy klimat tego miasta. Czuć tu niewątpliwie obecność ducha Hansa Christiana Andersena i charakterystyczny, skandynawski luz. Organizując podróż do Kopenhagi, możemy zdecydować się na kilka sposobów pokonania tej trasy, m.in. rejs promem lub podróż samolotem. W zależności od tego, jak szybko chcemy dostać się do duńskiej stolicy i czego oczekujemy po naszej wyprawie, możemy zdecydować się na jeden z tych środków lokomocji. Decyzja będzie zależeć tylko od naszych oczekiwań i zasobności portfela.

Promem do Kopenhagi

Rezygnując z podróżowania do Kopenhagi samochodem, możemy być pewni, że unikniemy nieprzewidzianych usterek pojazdu i drogowych korków. Zatem uspokojeni i gotowi na nowe wyzwania możemy skorzystać z opcji podróżowania promem, którym możemy również przetransportować nasz samochód, rower czy kamper, potrzebne do pozostania w mieście na dłużej. Jeśli zależy nam na czasie, najodpowiedniejszą opcją będzie zdecydowanie się na rejs nocny, podczas którego możemy korzystać z nocnego życia na statku lub czas podróży po prostu przespać. Jeśli zależy nam na podziwianiu Kopenhagi z wód morskich, możemy zdecydować się na rejs wzdłuż norweskiego wybrzeża.

Kopenhaga inaczej

Jeśli pragniemy poznać duńską stolicę od trochę innej strony, alternatywą dla szybkiej podróży do celu może być podróżowanie promem wzdłuż wybrzeża. Podczas takiej wyprawy zawsze istnieje możliwość wyjścia na ląd, zwiedzania miasta samodzielnie lub skorzystania z wycieczki z przewodnikiem, który umiejętnie przybliży nam historię Kopenhagi. Cała podróż odbywać się będzie, w zależności od naszych potrzeb, dużymi i nowoczesnymi statkami bądź mniejszymi i kameralnymi, przeznaczonymi dla osób ceniących sobie spokój i intymność. Z okien statku możemy podziwiać urokliwe zakątki i widoki, których nie moglibyśmy dostrzec z lądu. W przypadku ograniczonej ilości czasu na poznanie Kopenhagi możemy skorzystać z możliwości spędzenia jednego dnia w mieście, który rozpoczniemy od nocnego rejsu, by po całym dniu odkrywania uroków duńskiego miasta wieczorem powrócić promem do kraju.

Kopenhaga to miejsce niezwykłe, które jawi nam się jako stolica designu, nowoczesności i specyficznego stylu życia, któremu warto przyjrzeć się z bliska. I choć w miejscu tym przez większą część roku brakuje słońca, mieszkają tu jedni z najbardziej zadowolonych ludzi na świecie, ceniący komfort i umiar. Na pewno warto zaczerpnąć od nich inspiracji.