Rejs statkiem wzdłuż zachodniego wybrzeża Norwegii

Zachodnie wybrzeże Norwegii pełne jest zapierających dech w piersiach okoliczności przyrody, które sprowokują uśmiech na twarzy każdego turysty. Wyrastające z głębin wodnych góry, ogromne wodospady pełne krystalicznej wody i bujna zieleń, która zachwyca swym urokiem – to jedynie ułamek atrakcji, jakie czekają na podróżnych, którzy zdecydują się na rejs statkiem po tym terenie.

Przyroda w pełnej okazałości
Nic więc dziwnego, że tak popularne są wycieczki wzdłuż tego wybrzeża. Podczas tej podróży z pewnością nie będziemy się nudzić. W jej trakcie poznamy niezwykle ciasne zatoczki, zwane fiordami, a także szerokie zbiorniki wodne, które roztaczają się wokół monumentalnych gór. Pojawią się również szanse zawinięcia do niewielkich miasteczek, pełnych ciekawych miejsc.

Zachwycić nas powinna przede wszystkim niezwykła różnorodność przyrodnicza. W jednym miejscu zaobserwujemy bowiem skąpane w śniegu górskie szczyty, obok zaś kwitnące drzewa owocowe, które przyciągają swą zielenią. Miasta takie jak Stavanger czy Bergen z pewnością zachwycą nas swoim klimatem. To samo tyczy się również wodospadu zwanego Welonem Ślubnym czy chociażby skały Prekestolen, określanej najpiękniejszym cudem natury w całej Norwegii.