Atrakcje duńskiej Kopenhagii

Dania reprezentuje wszystko to, co najlepsze w Skandynawii. Fantastyczne okoliczności przyrody, niesamowite zwierzęta i, co oczywiste, niezwykle interesujące miasta, czego najlepszym dowodem jest stolica kraju Kopenhaga.

Klimatyczny olbrzym
Ta 1,5-milionowa metropolia charakteryzuje się przede wszystkim niebywałym klimatem spokojnego zakątka Europy, czego nie można powiedzieć o innych stolicach.
Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych tego duńskiego miasta są Ogrody Tivoli. Jest to park rozrywki, pełny kolejek górskich, karuzeli, a także scen, na których występują akrobaci, muzykanci i aktorzy teatralni. Warto odwiedzić również Operę Królewską, która znajduje się na malowniczym kopenhaskim nabrzeżu. Zachwyca architektonicznym kunsztem i ciekawym wystrojem.

Wielbiciele zabytków nie powinni pominąć także Kościoła Zbawiciela, Muzeum Narodowego, Pałacu Christiansborg i Okrągłej Wieży. Z pewnością budowle te zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów. Godna polecenia jest również rowerowa wycieczka po tym pięknym mieście. Rowery są podstawowym środkiem transportu Duńczyków, dlatego szlaków rowerowych nie brakuje, dlatego w bardzo atrakcyjny sposób możemy zwiedzić większą część stolicy.