Co warto wiedzieć wyjeżdżając na wakacje do Finlandii?

Wakacje w Finlandii to świetna opcja dla tych, którzy nie przepadają za tłumami wczasowiczów, przepełnionymi kurortami i upałami. Choć pod względem powierzchni jest to kraj większy od Polski, to jednak żyje w nim tylko 5 milionów ludzi. Krajobraz bardziej obfituje zaś w lasy i jeziora niżeli w obszary typowo miejskie. Szczególnie spokojnie jest na północy, gdzie prawdopodobieństwo spotkania renifera jest większe niż zobaczenie samochodu. Wszystko dlatego, że zaludnienie tego rejonu jest niewielkie, a on sam nieco dziki.
Finlandia to kraj dosyć zróżnicowany pod względem terenu i stąd też bierze się atrakcyjna, rozbudowana oferta turystyczna. Jest to dobre miejsce dla miłośników sportów zimowych, które można tu uprawiać niemal całym rokiem. Kuszącą propozycją jest też niepowtarzalna możliwość obserwacji zorzy polarnej. Wybierając się w te strony nie można zapomnieć o odpowiedniej, ciepłej garderobie, gdyż klimat jest tu wyjątkowo rześki, a czasem nawet dosyć mroźny. Trzeba się też nastawić na specyficzny, dosyć skomplikowanie brzmiący język, który niekiedy może być powodem pewnych problemów komunikacyjnych, ale też wielu zabawnych sytuacji.
Natomiast spośród typowo praktycznych aspektów, które mogą być dla Polaków pewnym zaskoczeniem, warto wskazać na fenomen fińskich drzwi, które w większości przypadków w ogóle nie posiadają klamek (szczególnie w licznie występujących, ogólnodostępnych leśnych domkach), a działają jedynie na tak zwany zatrzask.