Wycieczki grupowe – Islandia

Nasza oferta

DOOKOŁA ISLANDII

Pełen ekscytacji i przygody objazd po wyspie lodu i ognia. Niecodzienny widok na liczne lodowce i wodospady. Podziwianie z bliska autentycznego gejzeru. Relaksująca kąpiel w ciepłej, krzemionkowej wodzie pośród księżycowego krajobrazu skał lawowych. Pola lawowe, kaldery wulkaniczne i kolumny bazaltowe.

kirkjufellsfoss-sumarid-2013-80-edit-1
1 DZIEŃ

Zbiórka uczestników na Lotnisku Chopina w Warszawie, hala odlotów-terminal A (nowy). Wylot do Islandii. Przylot na lotnisko Keflavik Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

2 DZIEŃ REYKJAVIK – P.N. PINGVELLIR – BORGARNES

Zwiedzanie stolicy Islandii – gmach parlamentu, katedra protestancka, stara dzielnica portowa, Hallgrímskirkja – największy na wyspie kościół, siedziba premiera, ratusz nad jeziorem Tjörnin, taras widokowy restauracji Perlon, z którego rozciąga się widok na cały Reykjavík, Höfði – rezydencja, gdzie miało miejsce słynne spotkanie Reagan-Gorbaczow w 1986 r. Następnie przejazd do malowniczego Parku Narodowego Pingvellir. To właśnie w jego granicach znajduje się skalista równina Almannagjá, na której raz w roku zbierali się wszyscy mieszkańcy wyspy od 930 r.; to miejsce jest uważane za pierwowzór parlamentu. Kolejną atrakcją będzie postój przy chmurach unoszącej się pary z wodospadu Gullfoss. Przejazd na pole geotermalne, gdzie będziemy podziwiać gejzer Strokkur wyrzucający regularnie co 5-10 min. strumienie kolumn gorącej wody. Następnie przejazd tunelem pod zatoką Hvalfjörður, gdzie dawniej było centrum połowu wielorybów, natomiast w okresie II wojny portu łodzi podwodnych. Przybycie i zakwaterowanie się w hotelu.

001
3 DZIEŃ BORGARNES – DALVIK – AKUREYRI

Wyjazd spod hotelu na północ. Przystanek w okolicy trzech kraterów wulkanicznych. Podejście na jeden z nich Grabrok; wokoło widok na najpiękniejsze pola lawowe liczące ok. 3 tys. lat. Kolejnie postój przy skansenie, gdzie znajduje się najlepiej zachowana na Islandii wielopokojowa chata z torfu – Glaumbǽr. Następnie przemieszczenie się do miejscowości Dalvik. Trzygodzinny rejs wzdłuż fiordu Eyjafjörður, gdzie żyje jeszcze wiele gatunków wielorybów (wycieczka fakultatywna dużą łodzią). Po rejsie przyjazd do Akureyri – stolicy Północnej Islandii. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu.

IMG_6282
4 DZIEŃ AKUREYRI – EGILSSTADIR

Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych wodospadów Islandii – Goðafoss. Kolejnie przejazd nad Myvatn – islandzkie jezioro. Kolejnym punktem będzie podziwianie krajobrazu lawowych formacji skalnych układających się w kształty bazaltowych słupów i rzeźbionych filarów wyłaniających się z jeziora, sprawiających wrażenie labiryntu . Postój pod Námafjall – żółtą górą oraz spacer wśród solfatarów, gorących fumaroli i jeziorek błotnych, po terenie Hverarönd. Nastęnie przejazd na rozległy teren, gdzie rzeka Jokulsá tworzy bajkowe wodospady. Kolejnym punktem jest postój i przejście nad skalną krawędź i podziwianie niezwykłego, kilkuczęściowego wodospadu Sellfoss. Podejście do wodospadu Dettifoss – najpotężniejszego w Europie pod względem ilości przepływającej wody, jest to ok. 200 m³/sek. Następnie przejazd częściowo wzdłuż jeziora Lögurinn oraz przez najbardziej zalesioną dolinę kraju. Zakwaterowanie w hotelu.

5 DZIEŃ EGILSSTADIR – HÖFN

Przejazd przez tunele w kierunku wschodniego wybrzeża Islandii. Po drodze podziwianie wspaniałych krajobrazów gór wysokich, pokrytych wiecznym śniegiem. Pierwszy postój w malowniczym miasteczku Djupivogur, a w nim wizyta w pracowni artysty. Następnie przejazd brzegiem fiordów, drogą nad oceanem. Kolejnym punktem jest Höfn, a tam zwiedzanie wystawy i muzeum w punkcie informacji o Parku Narodowym Lodowca Vatnajokull. Zakwaterowanie w hotelu.

DSCN1253
6 DZIEŃ HÖFN – VIK

Z rana przejazd do Jökulsárlón. Po drodze podziwianie pięknych widoków związanych z największym lodowcem Europy – Vatnajökull. Następnie przyjazd nad jezioro, które czerpie źródło wody z tego lodowca. Dla chętnych uczestników (nieobowiązkowo) atrakcyjna wycieczka łodzią pod krawędź samego lodowca oraz między lodowymi wysepkami. Kolejny postój odbędzie się w Parku Narodowym Skaftafell. Następnie przejście ścieżką do bazaltowego lodowca Svartifoss. Przyjazd i nocleg w mieście Vik.

7 DZIEŃ VIK – REYKJAVIK

Przejazd do malowniczego miejsca nad brzegiem oceanu, zwanego Dyrhólaey, gdzie można zobaczyć interesujące formacje skalne oraz gnieżdżące się na bazaltowych ścianach liczne ptaki morskie, a w tym maskonury. Następnym punktem jest zwiedzanie wsi Skógar, a tam muzeum regionalnego. Później postój przy pobliskim wodospadzie Skógarfoss, a następnie przejazd pod wulkan Eyjafjallajokull i udanie się do punktu informacji, by usłyszeć o erupcji tego wulkanu w kwietniu 2010 roku; Obejrzenie projekcji filmu nakręconego przez właścicieli pobliskiej farmy, która była zasypana pyłem wulkanicznym. Później na trasie przepiękny wodospad Seljalandsfoss. Przejazd na nocleg do hotelu.

dtw-skolaferdalag-2012-297-1
8 DZIEŃ PÓŁWYSEP REYKJANES – BŁĘKITNA LAGUNA

Wyjazd rano i przejazd na półwysep Reykjanes. Następnie czas wolny w Błękitnej Lagunie (Blå Lagun) – słynnym kąpielisku. Dla chętnych uczestników kąpiel w bardzo ciepłych i białych wodach jeziorka geotermalnego, które jest położone na polu lawowym, w centrum księżycowego krajobrazu. W tym naturalnym basenie istotne jest, że woda jest bogata w minerały, głównie krzem. Kolejnym punktem jest transfer na lotnisko w Keflaviku. W międzyczasie planowany postój w ciekawym miejscu, gdzie dochodzi do styczności dwóch płyt kontynentalnych – Ameryki i Eurazji; Jest to okazja do zrobienia zdjęcia jednocześnie na dwóch kontynentach. Wylot do Polski. Ostatni punkt programu – przylot do Warszawy.

Trasa: REYKJAVIK – P.N. PINGVELLIR – BORGARNES – DALVIK – AKUREYRI – EGILSSTADIR – HÖFN – VIK – REYKJAVIK – PÓŁWYSEP REYKJANES – BŁĘKITNA LAGUNA

Terminy:
15.06 – 22.06.2017
06.07 – 13.07.2017
20.07 – 27.07.2017
10.08 – 17.08.2017

CENA: 8980 PLN

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• przejazdy autokarem/mikrobusem,
• zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob., dopłata do pok. 1-osob. 1600 PLN,
• śniadania (bufet),
• opiekę pilota,
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

Uwaga:
• Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 6000 ISK (40 EUR). Kwota ta nie uwzględnia następujących atrakcji fakultatywnych;
– rejs po fiordzie Eyjafjörður, gdzie żyją wieloryby – bilet 9000 ISK/60 EUR;
– rejs po lagunie Jokulsarlon – 4000 ISK/25 EUR (łódź-amfibia) oraz 6500 ISK/44 EUR (łódź typu zodiak);
– kąpiel w Błękitnej Lagunie – 6200 ISK/40 EUR; bilet wstępu bez kąpieli – 10 EUR.
• Na napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 20 EUR.

ISLANDIA (+ opcja Grenlandia)

Kraina lodu i ognia. Grzmiące wodospady, pola lawy, gejzery i wulkany. Jęzory lodowców i gorące źródła. Sielankowe, zielone wioski. Owce, koniki islandzkie, a nawet Maskonury. Kąpiel w ciepłej wodzie Błękitnej Laguny. Wielka przygoda i bliskie spotkania z niezwykła naturą. Nieobowiązkowo wycieczka samolotowa na Grenlandię.

1 DZIEŃ

Zbiórka uczestników na Lotnisku Chopina w Warszawie, przy hali odlotów, w terminalu A (nowy). Wylot do Islandii. Następnie przylot na lotnisko Keflavik. Później transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 7 nocy).

Reykjavik with Hallgrímskirkja church
2 DZIEŃ REYKJAVIK – P.N. PINGVELLIR

Zwiedzanie Reykjaviku. Na trasie objazdu gmach parlamentu, katedra protestancka, , ratusz nad jeziorem, siedziba premiera, największy na wyspie monumentalny kościół Hallgrimskirkja, stara dzielnica portowa. Przejazd do Parku Narodowego Pingvellir, w którym można odwiedzić miejsce zwane Althing, gdzie od roku 930 gromadził się najstarszy parlament świata. Kolejną atrakcją będzie najpiękniejszyi najbardziej malowniczy wodospad Islandii – Gullfoss. To w jego pobliżu znajduje się jeszcze czynny gejzer Strokkur.

3 DZIEŃ THÓRSMÖRK

Wyjazd na południe Islandii, a po drodze Hveragerdi – zwiedzanie stolicy islandzkich upraw szklarniowych. Częściowo przejazd będzie się odbywał specjalnym autokarem terenowym. Na trasie, przy dobrej pogodzie, będziemy podziwiać wciąż aktywny wulkan Eyjafjallajökull (znany z wybuchu w kwietniu 2010 roku) i wulkan Hekla. Następnie po przybyciu do serca krainy Thórsmörk, zwanego Godaland, spacer po wzgórzach przez około godzinę. Po drodze widok na jęzor lodowca Gigjökull, a następne postoje będą przy pięknych wodospadach Seljalandsfoss i Skógafoss. Zwiedzanie muzeum regionalnego we wsi Skógar.

4 DZIEŃ REYKJAVIK (Grenlandia)

Czas wolny, który polecamy, aby wykorzystać na egzotyczną, jednodniową wycieczkę fakultatywną na niezwykłą wyspę Kulusuk leżącą u wybrzeży Grenlandii. Przejazd na lotnisko i wylot do Kulusuk. Po przylocie pierwszym punktem programu będzie zwiedzanie wioski eskimoskiej i jej najbliższej okolicy. Następnie pokaz tańca i śpiewu w wykonaniu tubylca oraz prezentacja manewrów kajakiem (cena wycieczki od ok. 590 EUR). Powrót do hotelu.

5 DZIEŃ SNÆFELLSNES

Całodniowa wycieczka na półwysep Snæfellsnes, który został opisany w powieści Juliusza Verne Podróż do wnętrza ziemi. Snæfellsjökull to słynny wulkan o wysokości 1446 m m.n.p., z którego to opisana podróż się rozpoczęła. Zaczynając od podjazd pod Gerðuberg, czyli skalną ścianę uformowaną z bazaltowych kolumn. Później krótki postój na polu w Olkelda, gdzie można się napić lub nabrać do butelki naturalną wodę mineralną ze źródła. Następnie przejazd do oryginalnego kamiennego pomnika jednego z bohaterów sag islandzkich – Bárður Snæfellsás. Niedaleko z wysokiego klifu można podziwiać Gatklettur, czyli dwa naturalne łuki skalne wynurzające się z wody. Kolejnym punktem jest przejazd w okolice wioski Arnarstapi i postój przy Londrangar – wulkanicznych klifach, na których widać dziesiątki gniazdujących i rzadko spotyknych ptaków morskich. Dalszy przejazd trasą wzdłuż morskiego wybrzeża doprowadzi na punkt widokowy, z którego można podziwiać czarną plażę Djúpalónssandur. Następnie dotarcie do wioski rybackiej Bjarnarhöfn przez Olafsvik. W niewielkim Muzeum Rekina można z bliska zapoznać się z metodą połowu ryb. Za chatą znajduje się zadaszona wiata, w której przez wiele miesięcy suszą się płaty mięsa rekina. Podczas wizyty istnieje możliwość spróbowania mięsa rekina.

bru12-1
6 DZIEŃ PÓŁWYSEP REYKJANES – BŁĘKITNA LAGUNA

Wycieczka na półwysep Reykjanes, która zacznie się od pierwszy postoju w Bessastaðir, przy oficjalnej rezydencji prezydenta Islandii. Następnie przejazd na punkt geotermalny Seltún, w pobliżu pół geotermalnych Krisuvik. Niedługi spacer wytyczoną ścieżką, gdzie można doświadczyć fumaroli wydobywających się z otworów w ziemi, zapachu siarkowodoru, błotnych dołów. Kolejny postój odbędzie się przy gorących źródłach w Gunnuhver, a póżniej spacer do miejsca, gdzie widać buchające z rozpadliny skalnej fumarole. Po tych atrakcjach przejazd przez portowe miasteczko Grindavík, z którego widać na morzu interesującą skalistą ptasią wyspę Eldey o wysokości 77 m – to na niej znajduje się na niej największa na świecie kolonia głuptaków, jest ich ok. 16 tys. par. Kolejnym punktem będzie zwiedzenie miejsca, gdzie stykają się dwie płyty kontynentalne – Ameryka i Europa, a nad tą rozpadliną skalną przerzucono most. Przyjazd do kąpieliska Bláa Lónið i niezwykły czas na kąpiel w gorących, biało-błękitnych wodach Błękitnej Laguny – jednego z najsłynniejszych na świecie basenów geotermalnych (bilet 6400 ISK = ok. 40 EUR).

IMG_6280
7 DZIEŃ LANDMANNALAUGAR lub JEZIORO MYVATN

Czas wolny w stolicy Islandii. Dla chętnych w ofercie nieobowiązkowe wycieczki. Landmannalaugar – w propozycji wycieczka do wnętrza wyspy, gdzie główną atrakcją jest trekking po górach. W bazie wypadowej jest możliwość wykąpania się w naturalnym jeziorku z gorącą wodą geotermalną(ok. 120 EUR).
Drugą propozycją jest wylot nad Jezioro Myvatn. Przelot samolotem na północ wyspy, do Akureyri, a następnie przejazd nad jezioro Myvatn. Można podziwiać niezwykłe krajobrazy złożone z uformowanych z zastygłej lawy skałek tworzących labirynty na lądzie. Możliwość kąpieli w ciepłej wodzie jeziora Myvatn (ok. 250 EUR).

8 DZIEŃ

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Trasa: REYKJAVIK – THÓRSMÖRK – PÓŁWYSEP SNÆFELLSNES – PÓŁWYSEP REYKJANES – BŁĘKITNA LAGUNA – P.N. PINGVELLIR – (GRENLANDIA)

Terminy:
25.05 – 01.06.2015
08.06 – 15.06.2015*
13.07 – 20.07.2015*
17.08 – 24.08.2015*
31.08 – 07.09.2015

* cena + 600 PLN

CENA: 6750 PLN

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
• przeloty międzynarodowe,
• transfery i przejazdy autokarem/mikrobusem,
• zakwaterowanie w hotelu 3*, pokoje 2-osob., dopłata do pok. 1-osob. 1550 PLN,
• śniadania (bufet),
• wycieczki wymienione w programie,
• opiekę pilota,
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

Uwaga:
• Cena nie zawiera opłat za bilety wstępu ok. 50 EUR oraz za wycieczki fakultatywne, których wysokość uzależniona jest od liczby uczestników.
• Wycieczki fakultatywne lotnicze – z przewodnikiem lokalnym z jęz. angielskim (udział pilota polskojęzycznego uzależniony od liczby uczestników).
• Na wycieczkę fakultatywną na Grenlandię liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przy zapisie, najpóźniej 6 tygodni przed wylotem, wymagana zaliczka 1000 PLN.
• Na napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 20 EUR.

Wybierz wycieczkę dla siebie

Skontaktuj się z nami.