Bergen >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Bergen Tourist Board / Willy Haraldsen - visitBergen.com

Bergen, stolica norweskich Fiordów, usytuowana nad Morzem Północnym, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Turystów zachwyca w mieście hanzeatycki port Bryggen, targ rybny, a także malownicze położenie w otoczeniu gór i fiordów Hardanerfjord oraz Songefiord. W Bergen, które często cierpiało z powodu pożarów, nie zrezygnowano z tradycyjnego budownictwa, w wyniku czego miasto szczyci się największym w Europie obszarem zabudowy drewnianej.

Zapewniamy: przelot do Bergen, zakwaterowanie, rezerwację wycieczki Norwegia w Pigułce, zwiedzanie miasta z przewodnikiem mówiącym w j.polskim.
Zapraszamy do kontaktu z nami, biuro@pmscan.pl , Tel 22 207 29 13.

Nasza oferta

Bergen, stolica norweskich Fiordów, usytuowana nad Morzem Północnym, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Turystów zachwyca w mieście hanzeatycki port Bryggen, targ rybny, a także malownicze położenie w otoczeniu gór i fiordów Hardanerfjord oraz Songefiord. W Bergen, które często cierpiało z powodu pożarów, nie zrezygnowano z tradycyjnego budownictwa, w wyniku czego miasto szczyci się największym w Europie obszarem zabudowy drewnianej. Zapewniamy: przelot do Bergen, zakwaterowanie w hotelu, rezerwację wycieczki Norwegia w Pigułce, zwiedzanie miasta z przewodnikiem mówiącym w j.polskim. Zapraszamy do kontaktu z nami, biuro@pmscan.pl , Tel 22 207 29 13.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE BERGEN i okolic
Bergen Tourist Board / Robin Strand - visitBergen.com

Bergen Tourist Board / Robin Strand – visitBergen.com

Bryggen

Najstarsza dzielnica Bergen, położona przy nadbrzeżu hanzeatyckim, słynącym z przepięknej, drewnianej zabudowy, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Polecamy wstęp do muzeum hanzeatyckiego.

Bergen Tourist Board / Per Eide - visitBergen.com

Bergen Tourist Board / Per Eide – visitBergen.com

Fisketorget

Targ rybny, na którym oprócz ryb i owoców morza sprzedaje się kwiaty, owoce, warzywa i upominki. Miejsce, które każdy turysta musi odwiedzić; bardzo popularne wśród fotografików.
Akvaritet

Akwarium, mogące się pochwalić jedną z największych kolekcji fauny morskiej w Europie, głównie ryb i bezkręgowców.


bergen

bergen2

Floibanen

Kolejka na górę Floyen (320 m), skąd roztacza się widok na całe miasto.

Ulriksbanen

Kolejka linowa na górę Ulriken (642 m), najwyższe z siedmiu wzgórz, otaczających miasto. Ze szczytu można podziwiać fiordy, wyspy i wybrzeże. Na szczyt można się też dostać jednym z pieszych szlaków turystycznych.

Troldhaugen

Rezydencja słynnego, norweskiego kompozytora, Edvarda Greig’a. Dom-muzeum, okazja do wysłuchania koncertu fortepianowego

Maciej Duczyński/Fjord Norge AS/Fjord Norway

Maciej Duczyński/Fjord Norge AS/Fjord Norway

Norwegia w Pigułce

Całodniowa wycieczka łącząca różne środki transportu: pociąg, autokar, statek; w programie m.in przejazd słynną kolejką wysokogórską Flam (podczas podróży postoje, możliwość podziwiania pięknych widoków); trasa kolejki wiedzie wśród gór i wodospadów, żadna inna kolej na świecie nie jest przystosowana do jazdy na wysokości dochodzącej do prawie 1000mn.p.m. oraz fiordy, Auralndsfjord i wąski Nærøyfjord.

unnamed

PROPONOWANE HOTELE:

Hotel Bergen Brygge***

Lokalizacja: hotel usytuowany w centrum Bergen, blisko Bryggen i kolejki Fløibanen . Przystanek autobusowy 2min od hotelu, autobus jadący z lotniska zatrzymuje się blisko hotelu.
Pokoje: 229 pokoi, wszystkie pokoje z prysznicem i WC, telefonem, TV.
Udogodnienia: goście mogą bezpłatnie korzystać z centrum fitness w TIF Vikinghallen, znajdującej się w pobliżu hotelu. Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu. Hotel

Edward Grieg****

Lokalizacja: hotel usytuowany w pobliżu domu kompozytora Edwarda Griega, Troldhaugen, z dobrym połączeniem autobusowym z centrum miasta. Dodatkowo hotel posiada własny autobus kursujący między lotniskiem a hotelem. Dojazd do centrum 15min, dojazd na lotnisko 5min.
Pokoje: 153 pokoi, wszystkie pokoje z prysznicem i WC, telefonem, TV.
Udogodnienia: sala do ćwiczeń, sauna, basen Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu.

Hotel Bergen Airport***

Lokalizacja: hotel usytuowany w spokojnej dzielnicy Kokstad, z dobrym połączeniem autobusowym z centrum miasta. Dodatkowo hotel posiada własny autobus kursujący między lotniskiem a hotelem.
Pokoje: 239 pokoi i apartamentów, wszystkie pokoje z prysznicem i WC, telefonem, TV. Niektóre pokoje posiadają aneks kuchenny.
Udogodnienia: recepcja, bar, restauracja, winda, centrum fitness z krytym basenem, sala ćwiczeń oraz sala do gry w squash’a. Możliwość dostępu do sieci WLAN. Dodatkowe informacje: śniadanie w formie bufetu.

Wybierz wycieczkę dla siebie

Skontaktuj się z nami.