Największe atrakcje Danii

Dania jest państwem idealnym na zapoznanie się z najpiękniejszymi zakątkami Europy Północnej. To urokliwe miejsce z pewnością zachwyci każdego turystę pragnącego poznać sekrety Skandynawii.
Kopenhaga to europejska stolica znana na całym świecie. Każdy, kto wybiera się do Danii powinien odwiedzić to niezwykłe miasto, które obfituje w turystyczne atrakcje. Pierwszą z ich z pewnością są ogrody Tivioli, które są jednym z najstarszych parków rozrywki na świecie. W Kopenhadze odiwedzić można liczne muzea oraz zabytkowe budynki sakralne i świeckie.
Wyspa Mon i jej klify są jednym z najbardziej interesując miejsc geologicznych w Europie. Można tutaj podziwiać najwyższy nad Bałtykiem klif morski. W 2008 roku powstało tutaj centrum przyrodniczo-edukacyjne Geo Center Møns Klint.
Zapewno mało kto pomyślałby, że w Europie można podziwiać dzikie zwierzęta żyjące na wolności, podróżując własnym samochodem. Park Safari Knuthenborg zwany jest „bałtycką sawanną”, gdyż na obszarze 600 hektarów można spotkać zwierzęta takie jak strusie, wielbłądy, lamy, żyrafy , hipopotamy, małpy, a nawet tygrysy.
Najpiękniejsza chłodna plaża również znajduje się w Danii. Przylądek Skangen, na północy Jutlandii jest miejscem spotkania się wód Morza Bałtyckiego i Północnego. Wybudowane tam muzea są atrakcją zarówno dla dorosłych, którzy mogą dowiedzieć się jak wyglądało życie w rybackich wioskach (Muzeum Miasta Skangen), jak i dla dzieci, które zachwycą się kolekcją pluszowych misiów (Bamsemuseum).
Inne miejsca warte odwiedzin to: Wyspa Als, Wyspa Bornholm, akwarium oceaniczne Nordsoen w Hirtshal, kopalnia Monsted Kalkgrube, LEGOLAND Billund.