Dlaczego warto odwiedzić islandzką Błękitną Lagunę?

Islandia przyciąga turystów z całego świata piękną i niepowtarzalną przyrodą. Lodowce, góry, zorza polarna – wszystko to sprawia, że wycieczka na wyspę zapewne nie będzie ostatnią. Pośród tych przyrodniczych skarbów znajduje się Błękitna Laguna, miejsce położone w obszarze geotermalnym, którego gorące źródła zapewniają relaks i odpoczynek w niezwykłych okolicznościach przyrody. Blue Lagoon jest obowiązkowym punktem wycieczki na islandzką wyspę i faktycznie, mimo dość kosztownego wstępu do tego urokliwego SPA, 90% podróżujących odwiedza to miejsce. Dlaczego warto zobaczyć islandzką Błękitną Lagunę? Dlaczego jest tak wyjątkowa, że chętnie odwiedzimy ją ponownie?

Dla relaksu

Błękitna Laguna znajduje się na Półwyspie Reykjanes, nieopodal miasteczka Grindavík, w miejscu łatwo dostępnym dla turystów: szybko dotrzemy tu zarówno z lotniska w Keflavíku, jak i ze stolicy kraju, Reykjavíku. Gorące źródła, zagospodarowane przez człowieka, stały się miejscem wypoczynku i relaksu, gdzie w luksusowych warunkach można zażywać kąpieli w wodzie o temperaturze 37-39°C. W otoczeniu pól lawowych i w wodzie zmieniającej kolor z jasnoniebieskiej na śnieżnobiałą nasze ciało i umysł mogą całkowicie się zresetować i odnaleźć harmonię i spokój. Relaksacyjne właściwości wód geotermalnych, krzemionkowe maseczki i wodne masaże doskonale wpływają na samopoczucie i dobrostan ludzkiego organizmu.

Dla zdrowia

Oprócz właściwości relaksacyjnych woda Błękitnej Laguny ma również dobroczynny wpływ na ludzkie zdrowie. Blue Lagoon składa się w 2/3 z wody morskiej i 1/3 wody słodkiej, a jej źródło znajduje się na głębokości 2000 metrów. Woda swój mlecznobiały kolor zawdzięcza dużej zawartości krzemionki, która tworzy lekkie i delikatne błoto na dnie. Nakładane w postaci maseczki na twarz i całe ciało doskonale wpływa na kondycję skóry i wspomaga leczenie rozmaitych chorób skórnych.

Blue Lagoon jest obiektem, który doskonale wkomponowuje się w naturalny krajobraz rozległych pól lawowych, otaczających to niezwykłe, naturalne SPA. Ciemny kolor lawy, kontrastujący z turkusową wodą kąpieliska, tworzy niezwykły efekt wizualny, będący ucztą dla naszych zmysłów. Oprócz relaksacyjnych i leczniczych kąpieli możemy tutaj zjeść dobry obiad, wypić kawę w pobliskiej kawiarence czy skorzystać z dodatkowych zabiegów SPA. Czas spędzony w tym miejscu gwarantuje pełen relaks i odprężenie dla ciała i umysłu.