O jakiej porze roku najlepiej zwiedzać Islandię?

Islandia to miejsce z roku na rok odwiedzane przez coraz większą liczbę turystów, poszukujących przygód i wspomnień, które pozostaną z nimi na całe życie. Osoby dopiero planujące wyprawę na wyspę często zadają sobie pytanie, która pora roku jest najlepszym momentem na jej zwiedzanie, tak by z wyprawy wycisnąć jak najwięcej. Jest to o tyle ważne, że tak naprawdę Islandia zimą i Islandia latem to dwa różne miejsca. I to właśnie pod tym kątem należy planować wycieczkę, by w zależności od tego, co możemy zobaczyć o danej porze roku, móc znaleźć coś ciekawego dla siebie. Na Islandii są dwie pory roku: zimowa oraz letnia, które jednocześnie pokrywają się z wysokim i niskim sezonem turystycznym. W zależności od tego, czy na wyspie panuje lato czy zima znacząco różni się długość dnia, a pogodne atlantyckie powietrze mieszające się z tym zimnym, pochodzącym z północy, powoduje częste i nagłe zmiany pogody. Zatem kiedy najlepiej wybrać się na Islandię?

Islandia zimą

Choć islandzkie zimy straszą krótkim dniem, silnym wiatrem, burzami śnieżnymi i skutymi lodem drogami, to umiejętnie zaplanowana wycieczka może okazać się wyprawą naszego życia. Najbardziej zjawiskowa o tej porze roku jest zorza polarna, którą przy przejrzystym niebie i ciemnej nocy oraz odrobinie szczęścia możemy zobaczyć na własne oczy. Zima na Islandii to także podziwianie wpół-zamarzniętych wodospadów, zwiedzanie jaskiń w lodowcach, obserwacja fok na Lagunie Lodowcowej, szaleństwa na skuterach śnieżnych i snowboard na najpopularniejszych stokach islandzkich. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że zima to okres, kiedy Islandię odwiedza mniejsza liczba turystów, ceny są niższe, a kolejki do atrakcji mniejsze.

Islandia latem

Z kolei lato to czas, kiedy Islandia stoi przed nami otworem, a dzięki białym nocom przybysze zyskują dodatkowy czas na penetrowanie wyspy. Wszystkie trasy górskie są dostępne, a drogi otwarte, by móc je przemierzać pieszo, rowerem lub samochodem i docierać do naprawdę dzikich terenów, z niesamowitymi krajobrazami. Lato na Islandii to możliwość wędrówek po lodowcu, zdobywanie górskich szczytów i zboczy wulkanów, podziwianie wielorybów i maskonurów. Planując wyprawę latem, należy pamiętać, że jest to szczyt sezonu i musimy liczyć się z obecnością sporej ilości turystów i wyższymi cenami.

Islandia jest przepięknym miejscem niezależnie od pory roku. Tak naprawdę tylko nasze upodobania i podróżnicze gusta powinny zadecydować, kiedy odwiedzić wyspę lodu i ognia, bo jest ona niesamowitym miejscem, do którego na pewno będziemy chcieli wrócić.

A jeśli wycieczka na Islandię, to tylko z naszym biurem, które specjalizuje się w podróżach do dalekich krajów Północy – http://pmscan.pl/islandia-wycieczki/.