Park Narodowy Abisko – surowa i piękna kraina

Zaledwie 200 km na północ od koła polarnego leży park Narodowy Abisko, uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie. Prawdziwa perła szwedzkiej Laponii zachwyca swoim bogactwem fauny i flory. Unikatowość tego miejsca nie ma sobie równych – Abisko to idealne połączenie wody, skał, lasów oraz jaskiń.

Zimowe marzenie w Abisko

Abisko jest prawdziwym rajem dla miłośników białego szaleństwa. To właśnie tutaj swoich sił mogą spróbować amatorzy narciarstwa biegowego, alpejskiego, a także telemarkowego. To ostatnie charakteryzuje się tym, że tradycyjne techniki zjazdowe wykonuje się przy pomocy nart biegowych. Wspaniałą przygodą jest także podróż psim zaprzęgiem czy przejażdżka na rakietach śnieżnych. Całość dopełnia sam urok miejsca, w którym bez trudu można spotkać przepiękne renifery. Gościnna lokalna społeczność Lapończyków chętnie zaprasza turystów na ognisko i lokalne smakołyki.

Abisko latem

Lato w parku Narodowym Abisko również jest pełne niespodzianek. Czyste, dziewicze lasy przechadzki wzdłuż kanionów i fiordów, rozliczne wodospady i niezwykłe pola wrzosowe – wszystko to zobaczymy podczas wycieczki w tym niezwykłym miejscu. Nie zapominajmy również, że w Abisko, w dolinie Kärkevagge znajduje się najczystsze w Szwecji jezioro Trollsjön.

Poza tym największa Górska Stacja Abisko – Aurora Sky – zaprasza wszystkich na podziwianie zórz polarnych. Najlepszy czas na obserwację rozpoczyna się 30 maja, a kończy 14 lipca. Do stacji można dostać się wyciągiem krzesełkowym. Na górze czeka na turystów przyjemna lokalna restauracja oraz moc niezapomnianych wrażeń.