Norwegia – wycieczki grupowe zorganizowane

Norwegia to kraj, który niezależnie od upodobań silnie działa na wyobraźnię, wzbudza zachwyt, nieopisaną chęć powrotu i ponownego zanurzenia się w skandynawskiej rzeczywistości.

Charakterystyczne fiordy to obowiązkowy punkt na liście każdego podróżnika – podczas wakacji w Norwegii to pozycja, której nie można pominąć.
Zwiedzanie zachodniej część Norwegii podczas wycieczek zorganizowanych to od kilku lat bardzo popularne rozwiązanie – w lecie to idealne miejsce do letnich wędrówek, spacerów po lodowcach oraz bardzo dobrze przygotowanych trasach rowerowych. Coraz częściej, na wczasy w Norwegii decydujemy się zimą. Podczas wycieczek objazdowych mamy okazję zobaczyć wtedy niezapomniane widoki – w tym, przy odrobinie szczęścia, spektakl zorzy polarnej nad fiordami.

Norwegia – wycieczki statkiem

Coraz częściej, w konkurencji do autokarowych ofert objazdowych po Norwegii przedstawiane są wycieczki statkiem wzdłuż norweskich fiordów. To wspaniała alternatywa dla eksploratorów, chcących spróbować mniej tradycyjnych propozycji biur podróży, szczególnie, że odbywa się na rześkim, norweskim powietrzu.

Wycieczki po norweskich fiordach statkiem, to szansa na odkrycie nieznanych nadmorskich osad, których charakter przez wiele lat pozostał niezmienny. Daje to możliwość spożycia prawdziwie norweskich potraw, przyrządzonych przez lokalnych rybaków.
Kierując się w stronę Koła Podbiegunowego, czeka nas coraz więcej atrakcji i rozpoczyna się droga przez krainy kontrastów. Mijamy bramę do Arktycznego świata – Tromso, górską Drogę Trolli, Drogę Atlantycką, a na samym końcu docieramy do północnego krańca Europy – Przylądku Północnego, miejscowo zwanego Nordkapp.
Dla spragnionych zewu północy, Norwegia oferuje szczególny wariant na wakacje – wycieczkę na arktyczny Svalbard. Czas spędzony na oglądaniu niedźwiedzi polarnych i wielorybów, zapierających wdech w piersiach fiordów i ogromnych masywów lodowców, nadaje norweskim wakacjom prawdziwego uroku.

Jeżeli chciałbyś przeżyć niezapomniane chwile w podczas wycieczki po Norwegii zapoznaj się ze sczegółami naszą oferty. Serdecznie zapraszamy!

Wycieczki grupowe – Fiordy Norweskie – Podróż marzeń >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Wycieczki grupowe – Fiordy Norweskie – Podróż marzeń >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Norwegia ma kształt długiego i wąskiego pasa, rozszerzającego się w kierunku południowym. Wybrzeża są przeważnie skaliste i strome, a ich charakterystyczną cechą jest „skjaergard”, czyli rozsiane na morzu wysepki – szkiery. Najważniejszym jednak i najbardziej znanym elementem krajobrazu Norwegii są fiordy – długie, wąskie zatoki morskie, wciskające się daleko w głąb lądu, między strzeliste góry. Zapraszamy w podróż marzeń!

adminWycieczki grupowe – Fiordy Norweskie – Podróż marzeń >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Wycieczki grupowe – Fiordy południowej Norwegii: Oslo, Bergen, Stavanger >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Wycieczki grupowe – Fiordy południowej Norwegii: Oslo, Bergen, Stavanger  >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Norwegia przeważnie kojarzy się z fiordami i to właśnie im kraj zawdzięcza swój szczególny urok. Długie, wąskie zatoki morskie pełne lazurowej wody wcinają się daleko wgłąb lądu, między strzeliste góry, ciesząc oko turystów odwiedzających ten wyjątkowy zakątek Europy. Wodospady, lodowce, urokliwe wioski rybackie także tworzą niepowtarzalny klimat miejsca, zapewniając chwile wytchnienia wśród wszechogarniającej natury.

adminWycieczki grupowe – Fiordy południowej Norwegii: Oslo, Bergen, Stavanger >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Wycieczki grupowe – Lofoty i Nordkapp >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Wycieczki grupowe – Lofoty i Nordkapp >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Lofoty, wyspy za Kołem Polarnym, tworzące niesamowity krajobraz gór wyrastających prosto z morza, z niewielkimi osadami rybackimi na brzegu, piaszczystymi plażami i turkusowym morzem. Nordkapp, położony na północnym krańcu Europy, od lat przyciąga turystów. Wysokie klify, zagubione na krańcach lądu wioski otoczone niemal księżycowym krajobrazem i zimnymi wodami Oceanu Arktycznego. Magia Północy zachwyci każdego!

adminWycieczki grupowe – Lofoty i Nordkapp >>> Sprawdź Ofertę i Cennik