Wycieczki grupowe – Fiordy Norweskie – Podróż marzeń >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Norwegia ma kształt długiego i wąskiego pasa, rozszerzającego się w kierunku południowym. Wybrzeża są przeważnie skaliste i strome, a ich charakterystyczną cechą jest „skjaergard”, czyli rozsiane na morzu wysepki – szkiery. Najważniejszym jednak i najbardziej znanym elementem krajobrazu Norwegii są fiordy – długie, wąskie zatoki morskie, wciskające się daleko w głąb lądu, między strzeliste góry. Zapraszamy w podróż marzeń!

Wycieczki grupowe – Fiordy południowej Norwegii: Oslo, Bergen, Stavanger >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Norwegia przeważnie kojarzy się z fiordami i to właśnie im kraj zawdzięcza swój szczególny urok. Długie, wąskie zatoki morskie pełne lazurowej wody wcinają się daleko wgłąb lądu, między strzeliste góry, ciesząc oko turystów odwiedzających ten wyjątkowy zakątek Europy. Wodospady, lodowce, urokliwe wioski rybackie także tworzą niepowtarzalny klimat miejsca, zapewniając chwile wytchnienia wśród wszechogarniającej natury.

Wycieczki grupowe – Lofoty i Nordkapp >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Lofoty, wyspy za Kołem Polarnym, tworzące niesamowity krajobraz gór wyrastających prosto z morza, z niewielkimi osadami rybackimi na brzegu, piaszczystymi plażami i turkusowym morzem. Nordkapp, położony na północnym krańcu Europy, od lat przyciąga turystów. Wysokie klify, zagubione na krańcach lądu wioski otoczone niemal księżycowym krajobrazem i zimnymi wodami Oceanu Arktycznego. Magia Północy zachwyci każdego!