Norwegia – wycieczki grupowe zorganizowane

Kraje skandynawskie w ostatnich czasach stały się bardzo popularne wśród turystów. Przyciągają one osoby spragnione niecodziennych i wyjątkowych widoków. Region Europy Północnej obejmuje Szwecję, Norwegię i Danię. Nasze biuro oferuje Państwu wycieczki do Norwegii na Fiordy, Lofoty i Nordkapp oraz do Sztokholmu i Helsinek.

Szczególnie urokliwym miejscem, idealnym na odpoczynek i wakacje jest Norwegia. Kraj ten jest kojarzony z pięknymi krajobrazami i zapierającymi dech w piersiach widokami. Teraz sam możesz sprawdzić, jak wygląda to miejsce, wybierając się na wycieczkę do Norwegii ze Skandynawskim Biurem i podziwiać popularne na całym świecie fiordy norweskie. Wycieczka, jaką Państwu oferujemy, obejmuje między innymi takie norweskie miasta, jak Oslo, Bergen i Stavanger.

Fiordy

Wąskie, głębokie zatoki powstałe wskutek zalania dolin polodowcowych, często rozgałęzione, otoczone stromymi brzegami. Fiordy można znaleźć również w Grenlandii, Antarktydzie czy Chile, ale to właśnie w Norwegii jest ich najwięcej. Jednym z najdłuższych i najgłębszych fiordów na świecie jest Sognefjord. Korzystając z naszych wycieczek statkiem, zobaczysz fiordy norweskie, których jedna z odnóg – Nærøyfjord została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wczasy w Norwegii to idealna opcja dla ludzi kochających naturę i piękne widoki. Jeśli należysz do osób, którym brakuje kontaktu z przyrodą oraz chciałbyś przeżyć niezapomnianą przygodę, wyruszając w niezwykły rejs – sprawdź ofertę naszych wycieczek. Norweskie fiordy zachwycają każdego swoją unikatowością i malowniczością.

W naszej ofercie znajdziesz wycieczki objazdowe do Norwegii, dzięki którym zobaczysz, jak przyjemne może być zwiedzanie. Norwegia oprócz zjawiskowych fiordów słynie z malowniczych Gór Skandynawskich, otoczonych licznymi rzekami, wodospadami i lodowcami. Dla tych, którzy pragną niesamowitych widoków, a także chcą zwiedzić równie wyjątkowe i ciekawe miejsca bliżej cywilizacji mamy propozycję idealną – Norwegia! Wycieczki, które oferujemy, zawierają liczne atrakcje, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Czas przeznaczony na niezapomnianą podróż do Norwegii jest odpowiednio zaplanowany, aby w stu procentach wykorzystać każdą chwilę przebywania w magicznym kraju Północy, jakim jest Norwegia. Wycieczka objazdowa na wyspy za Kołem Polarnym na Lofoty i Nordkapp gwarantuje niesamowity krajobraz gór, piaszczystych plaż i turkusowego morza. Taki widok zostaje w pamięci już na zawsze.

Możesz także zdecydować się na zwiedzanie zachodniego wybrzeża Norwegii statkiem Hurtigruten. To niepowtarzalna przygoda, która obejmuje rejs po fiordach połączony z podziwianie trzech krain: Lofotów, Fiordów i Nordkapp (trasa Bergen – Kirkenes przy granicy rosyjskiej). Statki pływają codziennie i kursują przez cały rok. Codziennie zatrzymują się w innym porcie, by pasażerowie mogli samodzielnie zwiedzać odwiedzane miasta i miasteczka bądź skorzystać ze zorganizowanych wycieczek.

Zimą do największych atrakcji podczas rejsu należą zorza polarna, safari w psim zaprzęgu lub na skuterach śnieżnych, wizyta w hotelu ze śniegu i lodu, odwiedzanie wiosek rybackich, a w jednej z nich Domu Bożego Narodzenia, w którym można poczuć prawdziwą magię świąt w wydaniu skandynawskim. Latem dla odmiany na turystów czeka panorama fiordu Geiranger i przejazd słynną drogą Orłów i Troli, a także lodowiec Svartisen, zwiedzanie Lofotów, wizyta na Nordkapp, przejazd Drogą Atlantycką, safari na królewskiego kraba i wiele innych atrakcji. Hurtigruten ma także w swojej ofercie rejsy dookoła Spitsbergenu, Islandii, Grenlandii. Na pokładzie oferujemy pełne wyżywienie oraz zakwaterowanie. Czyż nie brzmi wspaniale? Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o zdobyciu podobnego doświadczeniu, rejs Hurtigruten to idealna opcja, by marzenia przekuć w rzeczywistość.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami wycieczek do Norwegii lub innego kraju Skandynawii i przeżyj podróż marzeń!

Wycieczki grupowe – Fiordy Norweskie – Podróż marzeń >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Norwegia ma kształt długiego i wąskiego pasa, rozszerzającego się w kierunku południowym. Wybrzeża są przeważnie skaliste i strome, a ich charakterystyczną cechą jest „skjaergard”, czyli rozsiane na morzu wysepki – szkiery. Najważniejszym jednak i najbardziej znanym elementem krajobrazu Norwegii są fiordy – długie, wąskie zatoki morskie, wciskające się daleko w głąb lądu, między strzeliste góry. Zapraszamy w podróż marzeń!

Wycieczki grupowe – Fiordy południowej Norwegii: Oslo, Bergen, Stavanger >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Norwegia przeważnie kojarzy się z fiordami i to właśnie im kraj zawdzięcza swój szczególny urok. Długie, wąskie zatoki morskie pełne lazurowej wody wcinają się daleko wgłąb lądu, między strzeliste góry, ciesząc oko turystów odwiedzających ten wyjątkowy zakątek Europy. Wodospady, lodowce, urokliwe wioski rybackie także tworzą niepowtarzalny klimat miejsca, zapewniając chwile wytchnienia wśród wszechogarniającej natury.

Wycieczki grupowe – Lofoty i Nordkapp >>> Sprawdź Ofertę i Cennik

Lofoty, wyspy za Kołem Polarnym, tworzące niesamowity krajobraz gór wyrastających prosto z morza, z niewielkimi osadami rybackimi na brzegu, piaszczystymi plażami i turkusowym morzem. Nordkapp, położony na północnym krańcu Europy, od lat przyciąga turystów. Wysokie klify, zagubione na krańcach lądu wioski otoczone niemal księżycowym krajobrazem i zimnymi wodami Oceanu Arktycznego. Magia Północy zachwyci każdego!